David Carradine buruk veda

David Carradine buruk veda
Sinemanın önemli isimlerinden, Kung Fu üstadı David Carradine, Los Angeles'ta pek çok ünlü ismin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.Abone ol

Tayland'da bir otel odasında ölü bulunan Amerikalı ünlü aktör David Carradine'ın cenaze töreni yıldızlar geçidine döndü.

Bangkok'da ölü bulunduktan 10 gün sonra Carradine için, Los Angeles'ta özel bir cenaze töreni düzenlendi. Ailenin kamuoyu önüne çıkmadığı ve 400 civarında konuğun katıldığ hastane seo ı tören yaklaşık 2 saat sürdü.

Törende aile üyelerinin yanı sıra Hollywood yıldızları Jane Seymour, Tom Selleck, Darly Hannah, Lucy Liu, Michael Madsen, Frances Fisher, Edward James Olmos gibi isimler dikkati çekti.

Tayland'da son filmini çektiği sırada otel odasında asılı bir halde ölü bulunan Carradine'ın ölüm nedeniyle ilgili soruşturma halen devam ediyor.

1970'li yıllarda "Kung Fu" dizisiyle üne kavuşan ve 100'den fazla filmde oynayan Carradine, son olarak Quentin Tarantino'nun "Kill Bill" filmleriyle gündeme gelmişti.

DAVID CARRADINE KİMDİR?

John Arthur Carradine (d. 8 Kasım 1936, Hollywood, California), (ö. 4 Haziran 2009, Bangkok, Tayland), 4 kez Altın Küre Ödülüne aday gösterilmiş ABD'li aktör. Carradine özellikle 1972-1975 yılları arasında yayınlanan Kung Fu dizisindeki Kwai Chang Caine ve Kill Bill serilerindeki Bill rolüyle de tanınır.

4 Haziran 2009 tarihinde Tayland'ın başkenti Bangkok'taki lüks bir otelin odasında asılı halde bulundu. ABD'nin Tayland Büyükelçiliği yetkilisi Michael Turner, aktörün seks oyuncağı ile oynarken öldüğünü bildirdi. Olaydan 1 gece önce geç saatlerde veya bulunduğu gün erken saatlerde öldüğünün sanıldığını belirtti.

David Carradine 2005'te Altın Portakal Film Festivali için Antalya'ya gelmiş, Yaşam Boyu Onur Ödülünü almıştı.Kategori : DÜNYA