Kılıçdaroğluna inceleme başlatıldı

  • Ana Sayfa
  • Kılıçdaroğluna inceleme başlatıldı
Kılıçdaroğluna inceleme başlatıldı
Savcılık, "O belgeleri Sayın Başbakan'ın alnına çivilerim" diyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında inceleme başlattı. Abone ol

AKP Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı'nın, Fethiye'nin Seki Beldesi'nde "O belgeleri Sayın Başbakan'ın alnına çivilerim" diyen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu hakkında inceleme başlattığını söyledi. Hıdır, savcılığın, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına ait görüntü ve kayıtlarını ilgililerden istediğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, Fethiye'nin Seki Beldesi'nde 7 Haziran Pazar günü yapılan belediye başkanlığı seçimi öncesi partisi seo agency nce düzenlenen mitingde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. Başbakan Erdoğan'ın Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesi konusunda ihaleye çıkacak işlerle ilgili İsrailli firmayla önceden görüşme yaptığına dair belgelerin elinde olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "O belgeleri Sayın Başbakan'ın alnına çivilerim" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerle Başbakan'ı ölümle tehdit ettiğini öne süren AKP Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, savcıları göreve çağırdı. Hıdır, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı'nın Kılıçdaroğlu'nun bu sözleriyle Başbakan'ı tehdit edip etmediğini incelemeye aldığını söyledi. Mehmet Nil Hıdır, savcılığın Kılıçdaroğlu'nun mitingde yaptığı konuşmaya ilişkin kayıtların ilgililerden istediği de kaydetti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, 5 Haziran Cuma günü Fethiye'nin Seki Beldesi'nde düzenlediği mitingde, mayın temizleme yasasıyla ilgili şunları söyledi:

"Mayınları temizleyelim ama aynı zamanda temizleyen firma 44 yıllığına temizlenen araziyi bedava işletsin. Kim bu firma; İsrail. Sayın Başbakan diyor ki `Bu kanunun neresinde İsrail yazıyor'. Tüpraş'ın 14.76'lık hissesini Ofer'e sattılar mı, sattılar. Oferin ismi ihale kanununda mı yazıyordu, şartnamede mi yazıyordu? Ama tezgahlayıp götürüp Ofer'e sattınız. Seki'den Başbakan'a sesleniyorum. İhale öncesi herhangi bir yerde, bazı adamlarla bir araya gelip ihaleye çıkacak işlerle ilgili kaç sefer konuşma yaptın sayın Başbakan. İhaleleri nerelerde ve nasıl tezgahladın sayın Başbakan. Kanuna uymadığı zaman o ihale için Meclis'ten özel kanun çıkardın mı çıkarmadın mı sayın Başbakan. Başbakan bunlara cevap veremez, cevap verirse o belgeleri o sayın Başbakan'ın alnına çivilerim. Çivilemezsem bana da Kemal Kılıçdaroğlu demesinler."Kategori : GÜNCEL