Öldü yarım saat sonra geri döndü

  • Ana Sayfa
  • Öldü yarım saat sonra geri döndü
Öldü yarım saat sonra geri döndü
Ani bir kalp rahatsızlığı geçirdi ve acilen hastaneye kaldırıldı. Hastanede yaşamını yitirdi. Yarım saat sonra ise inanılması güç bir durum gerçekleşti...Abone ol

İngiltere'de bir genç, öldükten yarım saat sonra hayata döndü.

23 yaşındaki Michael Wilkinson ani bir kalp rahatsızlığı geçirerek kaldırıldığı hastanede öldü. Annesi Michael'ı yatağında bilinci kapalı bir şekilde bulmuştu.

Doktorlar genç adamı kurtarmak için ellerinden geleni yaptı, ancak maine seo başarılı olamadı. Son nefesini veren Michael'ın ölüm saati kayıtlara geçirildi.

Çatı ustası olan Michael'in öldüğü haberine ailesine veren doktorlar, yarım saat sonra inanılmaz bir olayla karşılaştı.

Öldüğü kesin olarak tespit edilen genç adamın tam yarım saat sonra nabzı yeniden atmaya başladı. Michael yeniden hayata dönmüştü.

Lancashire'daki hastanede derhal yoğun bakıma alınan Michael, iki gün sonra hayata yeniden ve bu kez kesin olarak veda etti.

Michael'ın yaşadığı olaya Lazarus Sendromu deniliyor. Dünya çapında şimdi dek sadece 38 Lazarus vakası yaşanmış. Lazarus ismi İncil'den geliyor. İncil'de Hz. İsa'nın dirilttiği adamın ismi olarak geçiyor.

Michael'ın annesi Susan Horringan, "Sanki benden alınmış, tekrar bana verilmiş ve sonra yine alınmış gibi" diyor.

Bu yıl şubat ayında yaşamını kesin olarak yitiren Michael'ın olayıyla ilgili soruşturma başlatılmıştı. İfade veren doktor John Whittaker, "Ölüm saati belirlendiğinde hiçbir yaşam belirtisi yoktu, bundan emin olabilirsiniz" dedi. Doktor, Lazarus sendromunun çok nadir yaşanan bir olay olduğunu da ekledi.

Otopsi sonucunda daha önce teşhis edilmemiş bir kalp hastalığından dolayı öldüğü belirlenen Michael'ın ilaç ya da alkol almadığı da belirlenmişti. Soruşturma sonucunda, Michael'da Lazarus sendromu görüldüğü ve hastanın kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdiği sonucuna varıldıKategori : GÜNCEL