Muhabir neden 60 defa arandı?

Muhabir neden 60 defa arandı?
Helikopter kazası üzerindeki sis perdesi kalkmadı. Kazadan hemen önce İHA muhabirinin telefonu hiç susmamış.Abone ol

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin helikopter kazasında hayatlarını kaybetmelerinin ardından kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Resmi Raporlarına göre, helikopter kazasında hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş'in NTV haber kanalından kaza öncesinde defalarca arandığı tesp ebay ads it edildi.

RESMİ KAYITLARA GÖRE KAZA ANI
Vakit gazetesinin haberine göre; BBP Genel Başkanı ve beraberindekileri Kahramanmaraş'tan saat 14.35'te alan Bell tipi helikopter Çağlayancerit'ten Yozgat Yerköy istikametine uçmak için havalanmıştı. Daha sonra 15.55 civarında acil servise düşen bir sinyal ile helikopterin düştüğü bilgisi gelmişti.
Kaza yapan helikopterin havalanış saati resmi belgelere göre 14:35 tespit edilirken, NTV Yurt Haber Servisine ait olduğu ortaya çıkan 0212 335 41 .. numaralı telefondan İHA muhabiri İsmail Güneş'in kaza öncesinde 14:34'den başlanarak 18:58'e kadar 113 defa arandığı ortaya çıktı.

MUHABİR GÜNEŞ KAZA ÖNCESİ NEDEN 60 DEFA ARANDI?
113 aramanın 60'nın helikopterin havalanmadan önce başlayıp kaza anına kadar sürmesi komisyon üyeleri tarafından dikkat çekici bulunurken, muhabir Güneş'in telefonunun açık olmasına karşın aramalarda sadece 2 sn.'lik görüşmenin tespit edilmesi ise dikkat çekti.

NTV Haber Koordinatörü Mustafa Hoş, 0212 335 41 .. numaralı telefonun kendilerine ait olduğunu doğruladı. Bir gazeteci refleksi olarak kaza bilgisiyle birlikte muhabir Güneş'in aranmasının gayet normal olduğunu belirten Hoş, "Gerekli araştırmalarımızı yapacağız” dedi.Kategori : GÜNCEL