Benzinin 20 gün önceki fiyatı

Benzinin 20 gün önceki fiyatı
İndirimler az, zamlar bol olunca benzinde tüketici yine okkalı bir kazık yedi. Bir depo benzin çok değil 20 gün önce bakın kaça doluyordu. Abone ol

Akaryakıta yapılan son zamların ardından 55 litrelik bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 20 gün öncesine göre 9,35 TL arttı.

Akaryakıt firmaları, ham petrolün varilinin 60 doların üzerine massachusetts seo çıkması üzerine benzin fiyatlarına yeni bir zam uyguladı. Dün yapılan zam ile kurşunsuz benzinin litre fiyatı 3,12 TL'ye ulaştı.

20 GÜN ÖNCENİN RAKAMLARI

Benzinin litre fiyatının 2,95 TL olduğu 20 gün öncesine göre hesaplandığında depo maliyetlerinde artış dikkati çekti. 55 litrelik bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 9,35 TL'lik artışla 171,6 TL'ye ulaştı.

İNDİRİM AZ, ZAM BOL

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, son günlerde benzin fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi. Bir dönem petrol fiyatlarının 150 dolar seviyelerine çıktığını ve ardından 40 doların altına indiğini anımsatan Kaya, şunları kaydetti:

''20 gün öncesine göre artış depoda 10 TL'ye yaklaştı. Petrol fiyatları inerken kimsenin kılı kıpırdamıyor. Arttığı anda Türkiye'de benzin fiyatları aniden yükseliyor. İndirirken birer, zam yaparken beşer altışar yapıyorlar. Petrol fiyatlarındaki büyük düşüşler yansıtılmazken, küçük fiyat artışlarını hemen pompada görebiliyoruz. Bu zamlar kabul edilemez. Burada tüketiciler mağdur oluyor.''Kategori : GÜNCEL