Emeklilik yaşı uzuyor

Emeklilik yaşı uzuyor
Bakan Murat Başesgioğlu, Türkiye’de emeklilik yaşının 2050 yılında 65 olacağını açıkladı.Abone ol

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye’de emeklilik yaşının 2050 yılında 65 olacağını açıkladı. Başesgioğlu, sosyal güvenlik reformuyla birlikte emeklilik sisteminin מחיר השתלת שיניים de değişeceğini belirtti. Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanan 65 yaş emekliliğinin Türkiye’de 2050 yılında hayata geçeceğini kaydeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, “Eşit ve adil bir anlayıştan hareketle, vatandaşların tüm çalışma hayatı boyunca geçirdiği sürelerin esas alındığı bir emeklik sisteminin hayata geçireceğiz” dedi.

Bakan Başesgioğlu, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgi de verdi. Prim borçlarına 60 aya varan taksitlendirme uygulanacağını kaydeden Başesgioğlu, ödemelerde ilk 12 ay için yüzde 5, 24 ayı geçmediği takdirde yüzde 6, 24 ayı aşan vadelerde ise yüzde 7 oranında yıllık vade farkı uygulanacağını söyledi.

Amacın yeni sosyal güvenlik sistemine geçerken mevcut sistemin hesaplarını temizlemek olduğunu ifade eden Başesgioğlu, ilgili yasanın gelecek hafta çıkabileceğini açıkladı.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI