Başbuğun mesajı Cihana ulaştı

  • Ana Sayfa
  • Başbuğun mesajı Cihana ulaştı
Başbuğun mesajı Cihana ulaştı
Org. Başbuğ, dağ başında akreditasyon uygulamasıyla ilgili gereken yapılacak dedi Cihan mutlu oldu. İşte Cihan'ın Başbuğ açıklaması;Abone ol

Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un dağ başında akreditasyon uygulaması konusunda açıklama yapmasını olumlu bulduklarını söyledi.

Bilici, Org. Başbuğ'un konuşmasından, tek yanlı bilgilendirildiğinin anlaşıldığını ifade ederek, "Biz kendilerine gerekli bilgiyi memnuniyetle iletebiliriz. Yeter ki bu bariz ayrımcılığın hesabı sorulsun. " dedi.

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, medya mensuplarıyla bir araya geldiği İletişim Toplantıs bölgesel zeyıflama çerkezköy ı'nda, konuyu incelediklerini belirterek, olayda kasıt olmadığını öne sürmüş, "Farklı bilgi varsa ve bize ulaştırılırsa inceler, gereğini yaparız." demişti.

Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bilici, Org. Başbuğ'un "farklı bir bilgi verilirse gereğini yaparız" şeklindeki yaklaşımını memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.

Bilici, "Kamuoyunu bu kadar sarsan mesleki ve insani bir konuda gazetecilerin soru sormaması üzücü. Org. Başbuğ'un açıklaması ise tek yanlı bilgilendirildiğini gösteriyor. Bizlere bu konuda bir şey sorulmamış olması, bilgiyi eksik ve tek yanlı kılmış. Kendilerine gerekli bilgiyi memnuniyetle iletebiliriz. Yeter ki bu bariz ayrımcılığın hesabı sorulsun. Çünkü kameramanımız, çalıştığı kurumun adı sorulduktan sonra helikoptere alınmamış." diye konuştu.

Dağ başında bırakılan kameraman Lütfi Aykurt ise yaşadıklarını hatırlatarak, Başbuğ'a verilen bilgilerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Enkazın bulunduğu yerin yaklaşık 2 bin metre yükseklikte olduğunu anlatan Aykurt, o saatte enkaz alanında sivil olarak sadece kendisiyle birlikte 300-400 değil sadece 2 köylünün olduğunu vurguladı.

Aykurt, bölgedeki Jandarma Arama Kurtarma Timi'nin kendisini helikopterle götürmeyi teklif ettiğini ifade ederek, ancak asıl şoku bundan sonra yaşadığını şöyle anlattı: "Tam helikoptere binmek üzereyken, bir komutan bana hangi kanaldan olduğumu sordu. Cihan'dan olduğumu söyleyince 'Sivilleri alamıyoruz' dedi. Ben de 20 dakika önce helikopterle götürülen DHA muhabirinin de sivil olduğunu hatırlattım. Bunun üzerine komutan, 'Hangi şartlarla çıkmışsan o şekilde inersin' karşılığını verdi. Ayrıca, bana kimse helikopterde askeri teçhizat taşındığından bahsetmedi. Hangi kanaldan olduğumu sorduktan sonra engellendim. Üstelik Org. Başbuğ'un dediği gibi enkaz bölgesindeki hava 13 derece değil çok daha soğuktu. Her halde bu Göksun ilçesindeki hava sıcaklığıydı. Kar ve tipide yaya olarak dağdan indim. "Kategori : GÜNCEL