DYPden ampüllü eylem

DYPden ampüllü eylem
Doğru Yol Partisi (DYP) Mersin Merkez İlçe teşkilatı hükümeti ampüllerle protesto etti.Abone ol

Doğru Yol Partisi (DYP) Mersin Merkez İlçe Başkanı Mustafa Göktaş ilginç eylemli basın açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Doğru Yol Partisi (DYP) Mersin Merkez İlçe Başkanı Mustafa Göktaş merkez ilçe binası önünde kalabalık bir partili önünde değişik bir eylem daha yaptı. DYP ilçe başkanı Mustafa Göktaş eline aldığı 100 mumluk ampulleri göstererek hükümetin icraatlarını eleştirdi ve bu ampuller artık patladı çöpe atalım şeklinde mide baypası konuştu.

Göktaş açıklamasında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız yaşanırken çok üzücü olaylar yaşadık.Bunlardan bir tanesi, Çocuklarımıza kara çarşaf giydirilmesi idi. Diğeri Meclise 21 yaşında bir gencin çocuk diye oturtulması, Bir diğeri ise en üzücüsü AKP’li ilçe başkanının Atatürk anıtına çelenk koyarken sakız çiğnemesi idi. Bunlar hareketler ülkemizin nasıl bir durum içine çekilmek istendiğinin bariz göstergeleridir.

Bu ülkede halen 10 milyon işsiz bulunmakta, Genç nüfus 51 milyonu aşmakta. Ve u nüfusun 25 milyon 426 bini erkek, 25 milyon 855 bini kadından oluşuyor. Ve 100 gencin 22 si erkek, yüzde 23 ü kadın olarak boşta geziyor işsiz.Bu ülkede, Emekli’nin her kolu açlıkla boğuşuyor.Esnaf inliyor.Vatandaşın alım gücü kalmamış.İşçi perişan.


Memur perişan. Sanayici ağlıyor. Buna keza sosyal güvenlik yasasına gece yarısı operasyonu ile eklenen bir madde ile vekillerimize her ay 1280 ytl temsil tazminatı alel acele meclisten geçiyor.Vatandaşa, millete gelince HOP, dur, sana yok..Vekile gelince var.Yani millete hop, vekile lop… Bu mantığa hayır diyoruz. Laik Cumhuriyetimizin temelini sarsacak yanlış zihniyetlerin karşısında olduğumuzu bildiriyor, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e saygısızlığı besleyecek her harekete ve uygulamaya son verilmesini istiyoruz.Ve uyguladıkları ekonomik ve sosyal politikaların iflas ettiğini gördüğümüz AKP nin patlayan ampullerini de huzurunuzda Çöpe atıyoruz.”dedi. Daha sonra Kalabalık topluluk sıra halinde ellerindeki ampulleri çöp bidonuna attılar. Dakikalarca alkışlanan Göktaş ve kalabalık daha sonra sessizce dağıldı.Kategori : POLİTİKA