Anadolu Isuzu’ya ödül

Anadolu Isuzu’ya ödül
Anadolu Isuzu, 2006’nın Mart ayı itibariyle Avrupa pazarında birinciliğe yükseldi.Abone ol

Anadolu Isuzu D-Max ile Avrupa birincisi!

Japonya’dan

Dünya çapında 2005 yılında 2004 yılına kıyasla Isuzu D-Max pick-up ithalatını %77’lik artışla en çok artıran ülkeler arasında Anadolu Isuzu ile Türkiye de yer aldı. 2005 yılında Avrupa’da perakende satış rakamlarına göre İngiltere’nin ardından ikinci sıraya yerleşen Anadolu Isuzu, 2006’nın Mart ayı itibariyle Avrupa pazarında birinciliğe yükseldi.

Yurt içi pick-up pazarında 2005 yılında D-Max'le %15 pazar payı yakalayan Anadolu Isuzu'nun 2006 yılı hedefi ise pazarda 1 numara olmak.
Isuzu'nun 90 yılı aşkın mühendislik evrimi ve tecrübesinin ürünü olan Isuzu D-Max teknolojisi, yakıt ekonomisi ve sağlamlığıyla g türkiye'de saç ekimi öz dolduruyor. Türkiye’de başarılı bir satış grafiği izleyen Isuzu D-Max, dünya çapında ithalatını en çok artıran ülkeler arasında yer aldı. Avrupa’da 2005 yılında toplam 11.800 adet araç satıldı.

2005 yılı perakende satışlarına göre Anadolu Isuzu, 2010 adetlik satışla İngiltere'nin ardından Avrupa ikincisi oldu. Mart 2006 tarihi itibariyle ise İtalya, Fransa, Yunanistan, İsrail, İngiltere, İrlanda, Kıbrıs, Benelüx, İspanya, Portekiz, İsviçre gibi ülkeler arasından sıyrılan Türkiye Anadolu Isuzu ile Avrupa’da birinci sıraya yerleşti. Anadolu Isuzu, Türkiye pazarında ise 2005 yılında 2004’e kıyasla perakende satışta % 156’lık bir artış yakaladı.

Avrupa ve Uzakdoğu’da bir çok ödüle* layık görülen Isuzu D-Max, Anadolu Isuzu’nun satış performansıyla bu kez de Türkiye’ye bir ödül kazandırmış oldu. Anadolu Isuzu’yu bu başarılarından dolayı kutlayan Isuzu Tayland Operasyon Başkanı Hiroyuki Miyagaki, Anadolu Isuzu Genel Müdürü M. Kamil Eser’e bir plaket sundu.

Hem ticari hem de hobi aracı kullanımına uygun olarak tasarlanan Isuzu D-Max, geçtiğimiz yılın sonlarında yenilenen ön tamponu ve ön panjuru, gövde rengindeki sinyalli yan aynaları, standart deri vites topuzu ile de beğeni topluyor. İç tasarımıyla da yenilenen D-Max’in koltuk kumaşları değişti, jantları yenilendi ve harita lambalarının önüne gözlük konsolu ilave edildi.

D-Max, tek tuşla arazi sürüş moduna geçiş özelliği ile de büyük ilgi uyandırıyor. Ayrıca, D-Max 4x4, segmentinde ilk otomatik vites opsiyonu sunan model olma özelliğini de taşıyor.
Isuzu D-Max çift kabin modelleri; gümüş gri, lacivert, kum sarısı ve siyah renk alternatifleri ile farklı beğenilere hitap ediyor. D-Max’lerin tavsiye edilen anahtar teslim fiyatları 3000 cc motor gücündeki 4x4 otomatik vites için 48.990 YTL, 2500 cc motor gücündeki 4x4 düz vites için 40.990 YTL, 4x2 için ise 35.236 YTL’dir.

*İngiltere’nin önde gelen aylık ticari araç dergisi “What Van?”ın “Yılın Ticari Araçları Araştırması”nda 2004 yılının pick-up’ı seçilen Isuzu D-Max 4x4, “Yılın Pick-Up’ı 2005” araştırmasında da 2005 yılının pick-up’ı seçilerek ikinci kez bu ödüle layık görüldü. Özellikleri ve perfomansı sayesinde 2005 yılında en prestijli iki ödülün birden sahibi olan D-Max, ikinci kez “2005 yılının En iyi Pick-up’ı” seçilirken, Japonya’da ise “En İyi Dizayn Ödülü 2005”in sahibi oldu.Kategori : GÜNCEL