AK Partide sakız kavgası

AK Partide sakız kavgası
Sakız çiğnediği iddiasıyla tutuklanan AK Parti Fatsa ilçe başkanı iki bakanı karşı karşıya getirdi.Abone ol

AKP Fatsa İlçe Başkanı Veysel Dalcı'nın 23 Nisan törenlerinde Atatürk anıtına çelenk koyarken ağzında sakız olması nedeniyle tutuklanması AKP'de krize neden oldu.

Tu organik un tuklama nedeniyle Enerji Bakanı Hilmi Güler ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek tartıştı. Ordu milletvekili olan Güler seçim bölgesindeki tutuklamayı Çiçek'e dünkü grup toplantısında şikayet ederek müdahale etmesini istedi.

Çiçek ise grup toplantısının basına açık bölümünün sonunda oturduğu yere gelerek şikayette bulunan Güler'e, "Yargıya müdehale edemem, ne yapabilirim ki. Bekleyip görelim" diye yanıt verdi. Güler ikna olmayıp ısrarlı olunca Çiçek etrafta kameralar olabileceğini söyleyerek, konunun kapatılmasını istedi.

Bazı milletvekilleri de araya girerek Güler'i Çiçek'in yanından uzaklaştırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmadığı önceki gece yapılan AKP MYK toplantısında da konu tartışıldı. Tutuklama kararına tepki gösteren yönetim, "sakız çiğnemek ayıp olabilir, ancak hukuki bir karşılığı yok" görüşünü savundu.Kategori : POLİTİKA