Sezerin Gizli Gündemi

Sezerin Gizli Gündemi
"Sezer'in Gizli Gündemi" başlıklı habere İçişleri Bakanlığı yazılı açıklama yaparak iddiaları yalanladı.Abone ol

İçişleri Bakanlığı sitemizde yer alan bir haber üzerine yazılı açıklama yaptı. Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri İbrahim Saraçoğlu imzasıyla gönderilen açıklama ile haberde geçen iddiaların doğru olmadığı belirtildi. İşte İçişleri Bakanlığı'nın geçtiği o yaz fuar standı ılı açıklama:

Haber sitenizdeki Yasemin Yılmaz imzalı "Sezer'in Gizli Gündemi" başlığıyla yayınlanan haber dikkatle incelenmiştir. Haberde Bakanlığımızı ilgilendiren vev doğru olmayan iddialara yer verilmiştir. haberde yer alan kadın eli sıkmayan Kaymakam ataması yapılmak istendiğine ilişkin iddia doğru değildir.

Ülke yönetiminde önemli görev ve sorumluluklar üstlenen, il ve ilçede Devlet ve Hükümetin temsilcisi kamu hizmetlerinin uyum içerisinde etkin ve verimli birr şekilde yürütülmesini sağlayan Mülki İdare Amirleri; modern çağırr gereklerine, Atatürk İlke ve İnkilaplarına, Cumhuriyetin temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir şekilde görev yapmaktadır.

Ayrıca İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun Zabıta Müdürü olarak görev yapan birini danışman olarak atamak istemesi de söz konusu olmadığı gibi Personel Genel Müdür Vekili Mustafa Yaman'ın Genel Müdür olarak atama kararnamesi de Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı makamına gönderilmemiştir. Bu nedenle de veto edilmesi bahis konusu olamaz.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.Kategori : POLİTİKA