Tugay: Sarı kırmızılı formayı giyerse başarılı olur

  • Ana Sayfa
  • Tugay: Sarı kırmızılı formayı giyerse başarılı olur
Tugay: Sarı kırmızılı formayı giyerse başarılı olur
Bodrum’da tatilde olan Gürcü futbolcunun sarı kırmızılı yöneticilerle el sıkışmasında eski takım arkadaşı büyük rol oynadı.Abone ol

Bodrum’da tatilde olan Gürcü futbolcunun sarı kırmızılı yöneticilerle el sıkışmasında eski takım arkadaşı büyük rol oynadı. 27 yaşındaki savunmacı için son kararı Frank Rijkaard verecek.

GALATASARAY’da transfer için kollar sıvandı. Teknik Direktörlük koltuğuna Frank Rijkaard’ı oturtan sarı kırmızılı yönetim, prensip anlaşmasına vardığı Zurab Khizanishvili için Hollandalı hocanın kararını bekliyor.

Hollanda’da bulunan Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, Ajax’ın İspanyol oyuncusu Oleguer’in transferi için yoğun çaba harcarken, ilk etapta sav abdominoplasty turkey prices unmaya takviye yapmak isteyen sarı kırmızılı yönetim de Blackburn Rovers’ın Gürcü stoperi ile söz kesti.

Yıllarca İngiliz ekibinde başarıyla forma giyen Tugay Kerimoğlu’nun da yakın arkadaşı olan 27 yaşındaki Khizanishvili’yle, Galatasaray yöneticilerinin el sıkıştığı öne sürüldü. 2011’e kadar kulübüyle sözleşmesi bulunan ve Gürcistan Milli Takımı’nın da formasını giyen tecrübeli futbolcu, sarı kırmızılıların teklifine olumlu cevap verirken, beklemeye geçti.

Aracılık yapıyor

Galatasaray’ın eski yıldızı Tugay yöneticilere, "Sarı kırmızılı formayı giyerse başarılı olur" derken, Khizanishvili’ye de "Galatasaray gibi büyük bir takımda oynamak herkese nasip olmaz. Daha popüler olursun" telkininde bulunarak transferinde etkin bir rol oynadığı ortaya çıktı.

Tugay, Gürcü yıldıza kefil olurken, bu oyuncuyla prensip anlaşmasına varan Galatasaray yönetimi ise Rijkaard’ın ağzından çıkacak cevabı bekliyor.

Bodrum’da tatilde

"Öncelikle benim istediğim oyuncuları transfer edin" diyen Hollandalı çalıştırıcının, Khizanishvili için ise "Kendisini tanıyorum. Ancak, benim listemde yoktu. Aceleci davranmayalım. İmza attırmadan önce birkaç gün bekleyelim" dediği öğrenildi.

Yöneticilerle her türlü konuda anlaşmaya varan Khizanishvili’nin transferinin resmiyet kazanması için Hollandalı çalıştırıcının kesin onayı bekleniyor.

Tatilini yapmak için Bodrum Türkbükü’nde bulunan Gürcü oyuncu, hafta arasında da Bodrum’da Tugay Kerimoğlu’nun ailesiyle birlikte akşam yemeğinde buluştu. Galatasaray’a gelmek için gün sayan Khizanishvili’nin, eski takım arkadaşının yakın çevresine Ship-a Hoy restaurantta verdiği yemekte yer alması, "Galatasaray yönetimi Gürcü oyuncuyla anlaştı. Kendisini de Tugay’a emanet etti" diye yorumlandı.

Zurab Khizanishvili KiMDiR

ADI: Zurab Khizanishvili

YAŞI: 27

ÜLKESİ: Gürcistan

MİLLİLİK: (57 maç)

BOY: 1.85

MEVKİİ: Stoper

OYNADIĞI TAKIMLAR: Lokomotif Tiflis (16 maç, 1 gol), Glasgow Rangers (42 maç), Dundee United (43 maç), Blackburn Rovers (36 maç)Kategori : SPOR