Türkiye ABDyi tehdit ediyor!

Türkiye ABDyi tehdit ediyor!
Ermeni yanlısı iki milletvekili, ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi'ne Türkiye hakkında mektup yazdı.Abone ol

ABD Kongresi'ndeki Ermeni lobisi, Türkiye'nin, Temsilciler Meclisi'ne sunulan sözde soykırım tasarısı konusunda Washington'u tehdit ettiğini ileri sürdü.

Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'ndeki Ermeni lobisinin liderlerinden milletvekilleri Frank Pallone ve Joe Knol all on 4 dental turkey prices lenberg, bu konuda Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi Başkanı Tom Lantos'a bir mektup yazdı.

İki milletvekili, mektupta ''anladığımıza göre üst düzeyde Türk hükümeti yetkilileri, tasarının Kongre'de ele alınması durumunda bile, Irak'ta görev yapan kuvvetlerimize sağlanan lojistik desteğin durdurulacağı uyarısında bulundu. ABD'nin askeri operasyonlarına müdahale anlamına gelen bu tehdit,kesinlikle kabul edilemez'' ifadesini kullandı.

Mektupta, ''1,5 milyon Ermeninin sistematik şekilde öldürülmesinin inkarı yönündeki giderek umutsuzlaşan kampanyası çerçevesinde Türkiye'nin, yurt dışındaki askerlerimizin yaşamlarını tehlikeye atacak olmasını öfkeyle karşılıyoruz'' denildi.

Ermeni yanlısı iki milletvekili, ABD yönetimindeki bazı yetkililerin, ''Türkiye'nin tehdidine boyun eğdiğini'' ve Kongre üyelerinden, bu tasarının tartışılmasına bile karşı çıkmalarını istediğini yazdı.

Öte yandan Ermeni lobisinin, bu defa da Kongre'nin üst kanadı Senato'ya benzer birtasarı sunmaya hazırlandığı belirtildi.

Amerika Ermeni Ulusal Kongresi (ANCA) adlı kuruluş ve Kongre kaynakları, yeni tasarının gelecek haftalarda Senato'ya sunulmasının beklendiğini kaydetti.//Kategori : DÜNYA