Minik duaların yıldızı karnesini aldı

  • Ana Sayfa
  • Minik duaların yıldızı karnesini aldı
Minik duaların yıldızı karnesini aldı
Özel Çınar Koleji öğrencisi ve Minik Dualar Grubu’nun yıldızı Ömer Faruk da ilk yarı sonunda karnesini aldı.Abone ol

Minik Dualar Grubu’nu artık hepimiz çok yakından tanıyoruz. Minik yüreklerine, küçük yaşarına rağmen çok büyük başarılara imza atmış bir ekip onlar. Yaptıkları albümler Türkiye’nin pop starlarından daha fazla satan, verdikleri konserlerle onlarca ilimizde milyonlarca insanı coşturan Minik Dualar Grubu müzik listelerini alt üst etti.

MÜYAP 2006 raporunda en çok satan 5. ve 6. kaset bu grubun. Müzik dünyasında son yıllarda yaşanan dur zaren clinic gunluğa inat Teşekkür Ederim Allahım-1 kaseti 500 bin, Teşekkür Ederim Allahım-2 kaseti ise yaklaşık 200 bin satış rakamlarını yakaladı.

Müzik yönetmenliğini Ertuğrul Ekişi’nin yaptığı grubun eserlerinin yaklaşık yarısını Ömer Faruk Demirbaş seslendiriyor. Grubun solisti Ömer Faruk Demirbaş müzik çalışmalarında olduğu gibi okulunda da çok başarılı. Özel Çınar İlköğretim Okulu’nda 7.sınıfta okuyan Ömer Faruk okulun en başarılı öğrencilerinden. Okulda notlarıyla ilk üçe giren Demirbaş milyonlarca öğrenci gibi Cuma günü karne sevinci yaşadı.

Karnesinde notları çok iyi olan Demirbaş albüm çalışmalarının derslerindeki başarısını etkilemediğini söylüyor. Konser programlarından dolayı kendi sınıfındaki arkadaşlarına göre biraz fazla çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Demirbaş, derslerinin kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek başarısında okulumun ve öğretmenlerinin katkısının büyük olduğunu vurguluyor. Müzik ile ilgili bir gelecek düşünmediğini söyleyen Ömer Faruk aldığı kaliteli eğitimle hayatta başarılı olmayı daha önemsediğinin altını çiziyor.
Özel Çınar İlköğretim Müdürü Abdülatif Türker’de Ömer Faruk’un başarısında dolayı gurur duydukları bir öğrenci olduğunu söyleyerek, ‘Ömer Faruk’un müzik çalışmalarının yanında ders başarısını devam ettirmesi bizim açımızdan çok daha önemli. Bu yönüyle gurur duyduğumuz bir öğrencimiz.’ şeklinde konuştu.

Ömer Faruk Demirbaş’n beş yıldır okuduğu Özel Çınar Koleji başarıları ile dikkat çeken bir okul. 2006 OKS Türkiye Birincisi Yiğit Yargıç’da Çınar Koleji öğrencisi idi. Kolej aynı zamanda hem 2005 hem de 2006 yılında ÖSS’de tüm özel ve resmi Anadolu liseleri arasında Türkiye Birincisi oldu.Kategori : GÜNCEL