Arınç sözlerine açıklık getirdi

  • Ana Sayfa
  • Arınç sözlerine açıklık getirdi
Arınç sözlerine açıklık getirdi
Erdoğan’a yönelik sözlerinin "kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı" şeklinde anlaşılmaması gerektiğini belirtti.Abone ol

TBMM Başkanı Bülent Arınç, bir gazetecinin, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bugünkü gazetelerde yer alan açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan’ın cumhurbaşkanı adayı o international plus lmamasını gerektirmez bu sözlerim. Yani, ’Başbakanlıktaki bu performansının önümüzdeki dönemde daha başarılı hizmetlere yol açabileceği’ şeklindeki düşüncemdi. Çok şeyler konuşuldu, bunların bir kısmı yazılmış. Benim, Başbakan’ın bu dönem ve gelecek dönemle ilgili, Başbakanlık performansı ile ilgili sözlerimin cümleleridir."

Arınç, dün konuştuklarının da bu çerçeve içinde olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakan’a yönelik söylediklerim, ’kimin Cumhurbaşkanı adayı olacağı’ şeklinde anlaşılmamalıdır. Ben sadece, ’Başbakanlık konusundaki kazanılmış tecrübelerin önümüzdeki dönem için tekrar kullanılmasının faydalı olabileceği’ düşüncemi ifade ettim. Benim veya bir başkasının adaylığı ile ilgili herhangi bir şey konuşmadık. Zaten bugün çıkan haberleri de görmüşseniz bir cumhurbaşkanı adayında veya cumhurbaşkanı sıfatında, kimliğinde neler aranmalı, neler aranabileceği konusunda da ipuçları verdim. Lütfen bu haberleri bir kez daha okuyalım."Kategori : POLİTİKA