Beyaz Kıyametteki 30 yıl

Beyaz Kıyametteki 30 yıl
Bilal Civelek adlı öğretmen Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki 30 yılını Beyaz Kıyamet adlı kitapta anlattı.Abone ol

Bir milleti bölmeye çalışanların en büyük silahı kargaşadır. Terör ve kargaşa bir milletin başına gelebilecek en büyük felakettir. Türk Milleti böyle bir felaketi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kuvay-i Milliye ruhuyla seksen beş yıl önce atlattı...

“Beyaz Kıyamet”te Türkiye Cumhur dr hasan erdem obesity iyeti’nin Atatürk ile başlayan yeniden doğuşundan sonraki son otuz yılı anlatılmaktadır.

Artık hedeflerine savaşlarla ulaşamayacağını anlayan düşman, iç kargaşayla Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmaya yönelmiştir. Asıl amaçlarına ulaşmak adına, yıllarca birlik beraberlik içinde yaşayan Türk ve Kürt’ü karşı karşıya getirerek...

Yazar, geçmişi tahlil ederek Dünya ve Türkiye’yi bekleyen olayları gözler önüne sermeye çalışıyor. Ve Türk Bayrağı’nın gölgesinde, yeni bir çağın nasıl başlayacağını; müneccimlik yaparak değil, son kırk yılda meydana gelen olayları göz önünde bulundurarak, özgün bir dil ve sade bir anlatımla okuyucuya sunuyor.

“İnsan, Allah’ın müstesna ve en büyük eseridir. Hiçbir varlıkla kıyaslanamayacak kadar müstesnadır. İnsan, bütün kâinatın özüdür, kalbidir. İnsan bozuldukça kâinatın bütün dengeleri de bozulur. Güneş bile insanların yaydığı olumlu ve olumsuz enerjiden etkilenerek ışık verir. Dünyanın sonu insanların elindedir. İnsanlık kendinden uzaklaştıkça kıyamet yakınlaşacaktır. Her şey insan için yaratıldığına göre; insan, niteliklerini kaybettikçe sonunu da hazırlamış olacaktır. Sonuçta herkes kendi cennetini ya da cehennemini kendisi hazırlar.”

BEYAZ KIYAMET ÜZERİNEKategori : MAGAZİN