Ermeni pankartı tribünlerde

Ermeni pankartı tribünlerde
Dink cinayeti ortalığı karıştırdı. Trabzonlu taraftarlar bir hayli öfkeliydi. Malatya-Elazığ maçında da kavga vardı.Abone ol

Trabzon-Kayserispor maçında taraftar "Biz Türküz, biz Trabzonluyuz" sloganları attı. Malatya'daki maçta Elazığlıların 'Ermeni Malatya' sloganı yüzünden kavga çıktı.

"T Prefabrik Evim ürküm, doğruyum, Trabzonluyum" ifadeleri dikkati çekti.
Görevden alınan Altay"a da destek veren veren taraftarlar, "Adam gibi adam Reşat Altay" sloganları atarken, "Sevgili Müdürümüz Reşat Altay, seni unutmayacağız" pankartları açtı.

Daha önceki maçlarda amigoların tribünleri ayağa kaldırmak için megafonla "Ayağa kalkmayan Fenerli olsun" anonsları yapılırken, bu kez "Ayağa kalkmayan Ermeni olsun" anonsu yapıldı.

Malatya'da oynanan 2. Lig A Kategorisi takımları Malatyaspor-Elazığspor maçı öncesinde, yaklaşık 400 Elazığsporlu taraftar, Dink'in Malatyalı olması nedeniyle "Ermeni Malatya" sloganı attı.

Ardından da "Ne Ermeniyiz, ne Malatyalıyız. Biz Elazığlıyız, Türkiye sevdalısıyız" yazılı pankart açtı. Bunun üzerine Malatyasporlu taraftarlar "PKK dışarı" sloganı attı. Çıkan arbedede 3'ü polis, 10 kişi yaralandı. Elazığspor taraftarları, koltukları kırarak ateşe verdi.Kategori : SPOR