Tuğbanın büyük gururu

Tuğbanın büyük gururu
Milli buz patenci Tuğba Karademir, “Ülkeme böyle bir başarı kazandırdığım için çok mutluyum” dedi.Abone ol

2007 Avrupa Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nda 10. olan milli buz patenci Tuğba Karademir, “Ülkeme böyle bir başarı kazandırdığım için çok mutluyum” dedi.

Milli buz patenci, şampiyonadan sonra yaptığı açıklamada, yarışma sırasında mükemmel kaymadığını, ancak hata da yapmadığını söyledi.

Antrenörü Robert Tebby ile üniversite oyu kokulu taş nları sonrası kareografisinde bazı değişiklikler yaptığını belirten Karademir, “Torino'daki üniversite oyunlarında aldığım puanlarla burada aldığım puanlar arasında büyük fark var. Bu da kareografimde yaptığımız değişiklerin iyi olduğunu gösteriyor” dedi.

Güzel bir program sunduğunu, şampiyonayı az hatayla tamamladığını ifade eden milli buz patenci, şunları söyledi:
“İlk 5 için şansım vardı. Ancak kısa programdaki bir hatam yüzünden olmadı. İyi bir şampiyonaydı. Ülkeme böyle bir başarı kazandırdığım için çok mutluyum. Hakemler yavaş yavaş bana iyi puan vermeye başladılar.”

Uzun zamandır okuluna ara vermek zorunda kaldığını belirten Tuğba, bundan sonraki hedefinin mart ayında Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak dünya şampiyonası olduğunu ifade etti ve “Kanada'ya gider gitmez çalışmalara başlayacağım. Hedefim Dünya Şampiyonası'nda daha da iyi bir derece elde etmek” dedi.

Tuğba Karademir, şampiyonada, kısa programda 13., serbest programda 8. tamamlarken, genel klasmanda da 10. sırayı elde etti.

Tuğba aldığı bu sonuçla 6. kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda en iyi derecesini elde etmiş oldu.
Tuğba, 2002 ve 2003'te 27, 2004'te 23, 2005'te 19 ve 2006'da da 13. olmuştu.

Milli patencinin bu başarısıyla Türkiye, gelecek yıl Avrupa Şampiyonası'nda iki bayan sporcuyla mücadele etme hakkını kazandı.Kategori : SPOR