Beşiktaş Kulübünde seçim heyecanı

  • Ana Sayfa
  • Beşiktaş Kulübünde seçim heyecanı
Beşiktaş Kulübünde seçim heyecanı
BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde saat 10.00'da başlayacak olan kurulda seçim heyecanı var.Abone ol

Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı yarın yapılacak.

Kongreye, yaklaşık 2,5 yıldır görevde bulunan Yıldırım Demirören, tek başkan adayı olarak girecek. Başkanlık Divanı seçimiyle başlayacak seçim kongresinde, genel kurula tek listeyle giren Yıldırım Demirören'in programını okumasının ardından, kulüp başkanı ve yönetim kurulu ile kulüpteki diğer organların seçimi için kongre üyeleri sandık başına gidecek.

11 BİN 300 ÜYE KATILABİLECEK

Genel kurula, kulüpte kaydı bulunan toplam 14 bin 600 üyeden, aidatlarını yatıran 11 bin 300'ünün katılabileceği açıklandı.

Saat 10.00'da başlayacak kongr ביקורות מיני מעקף קיבה ede oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek. Üyeler toplam 15 sandıkta oy kullanacak. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek ve sayıma geçilecek. Siyah-beyazlı kulüpte yeni yönetim, 3 yıl boyunca görev yapacak.

DEMİRÖREN'İN LİSTESİ

Kongreye tek başkan adayı olarak giren Yıldırım Demirören'in 18 kişilik yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer alıyor:

Asil Üyeler: Ertuğrul Kumcuoğlu, Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Numan Ceyhan, A. Celalettin Kolot, Halim Aydın, Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy, A. Gülnaz Kudunoğlu Arsel, Bülent Deriş.
Yedek Üyeler: Nedim Sarsmaz, M. Emir Tamer, Murat Çelik, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın, Mayir (Mario) Berk.

ESKİ YÖNETİMDEN 4 İSİM VAR

Yıldırım Demirören, yeni yönetimine, eski yönetiminden sadece 4 isim aldı. Eski yönetimde genel sekreter olarak görev yapan Kenan Öner'in yanı sıra Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy ve Bülent Deriş, yeni yönetimde de görev alacak isimler oldu.

SON KONGRE

Beşiktaş Kulübü'nde son olarak 30 Mayıs 2004 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa seçilen Yıldırım Demirören, toplam 3 bin 272 oy almıştı.

4 adayın katıldığı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve büyük bir çekişmeye sahne olan seçimde, Demirören en yakın rakibi Fikret Orman'a 162 oy fark atarak Beşiktaş'ın 32. başkanı olmuştu.

Seçimde toplam 6 bin 833 kişi oy kullanırken, 22 oy geçersiz, 1 oy da boş çıkmıştı. Diğer adaylardan Fikret Orman 3 bin 110, Erol Kaynar 218, Affan Keçeci 210 oy almıştı.

İSTİFALAR

Beşiktaş Kulübü'nde yarın yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında yeniden başkanlığa aday olan Yıldırım Demirören'in yaklaşık 2,5 yıllık görev süresinde, 18 üyeden 6'sı yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etti.

30 Mayıs 2004 tarihindeki olağanüstü genel kurul toplantısı ile başkanlık görevine gelen Yıldırım Demirören, yola çıktığı yönetim kurulu arkadaşlarının 3'te 1'i ile görev süresinin sonuna kadar birlikte olamadı.

Siyah-beyazlılarda Demirören'in yönetim kurulunda yer alan Reha Muhtar, Koray Büyükasar, Hakan Kalkavan, Latif Ayaz, Adnan Demir ve Murat Ürünsak, çeşitli nedenlerle görev süreleri dolmadan istifalarını verdi..Kategori : SPOR