İsrail bu kadarını yapamazdı

İsrail bu kadarını yapamazdı
Filistin sokakları kurşun sesleri ile inliyor. El Fetih ve Hamas arasındaki kanlı çatışmalarda kan oluk gibi aktı.Abone ol

Gazze'de bugün El Fetih ve Hamas arasında resmen "savaşa" dönüşen çatışmalarda ölenlerin sayısının 15'e çıktığı bildirildi. Çatışmalarda 40 dolayında da yaralı olduğu belirtiliyor. Filistin televizyonu, Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'daki Kemal Edvan hastanesinden ölü ve yaralıların hastaneye taşınmasını gösterdi.

Görüntülerde, yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğu, bir çoğunun özellikle ayaklarından ve vücutlarının çeşitli yerlerinden kurşunlanmış oldukları, çoğunun da gençlerden oluştuğu dikkati çekti. El Fetih'in ardından, gecenin geç saatlerinde Hamas tarafından yapılan açıklamada da, ulusal tummy tuck prices turkey birlik hükümeti görüşmelerinin durduğu belirtildi. Bu arada, Gazze ve Batı Şeria Emniyet Müdürü Raşid Ebu Şubeyk'in evine henüz kim olduğu belirlenemeyen bazı kişiler, roketatarlarla saldırdı.

Şubeyk'in korumalarından biri saldırıyı doğrularken, Gazze'nin Tel El Hava bölgesinde bulunan evin kapısının zarar gördüğünü, Şubeyk ve ailesinin ise evde bulunmadığını kaydetti. El Fetih'in üst düzey yetkililerinden biri olan Şubeyk'in evine saldıranların, yoğun güvenlik önlemleri altındaki binaya roketatarları atıp kaçtıkları da belirtildi.

Zahar'ın evine de roketatar saldırısı yapılmıştı. Zahar, saldırı sırasında evinde değildi. Öte yandan, El Aksa Şehitleri Tugayı'nın Cebaliye'deki üst düzey liderlerinden Mansur Şelayel'in Hamaslı İzzeddin El Kassam Tugayları militanlarınca sarılan evine Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Kuvvet 17 güçleri ile El Fetih'e bağlı güvenlik güçleri müdahale etti.

El Fetihli güvenlik güçlerinin gelmesiyle, Hamas'a bağlı güvenlik güçleri ve İzzeddin El Kassam militanlarının binanın çevresinden çekildiği, mahsur kalanların kurtarıldığı belirtildi. İçerdekilerin çıkarılmasının ardından, binaya daha önce yerleştirildiği bildirilen bir bombanın patlamasıyla, binanın tümünün büyük ölçüde zarar gördüğü de bildirildi.

Mansur Şelayel, Filistin televizyonuna gece geç saatlerde yaptığı açıklamada, apartmanına yapılan saldırıyı anlattı; adamları ve ailelerle birlikte binada yaklaşık 60 kişinin bulunduğunu belirtti. Evdeki ölü ve yaralıların çıkarıldığını aktaran Şelayel, kaç kişinin öldüğü veya yaralandığı konusunda bilgi vermedi. Batı Şeria'nın Nablus kentinde ise, El Fetih'in El Aksa Şehitleri Tugayı militanlarınca kaçırılan 9 Hamaslı'nın serbest bırakıldığı öğrenildi. El Aksa Şehitleri Tugayı, Mansur Şelayel'e bir şey olması durumunda, kaçırılan Hamaslıların öldürüleceği tehdidinde bulunmuştu.

Öte yandan, El Fetih tarafından yapılan Filistin ulusal birlik hükümetine yönelik görüşmelerin durdurulduğu açıklamasının ardından, gece geç saatlerde de Hamas'tan aynı yönde bir açıklama geldi. Hamas sözcüsü İsmail Rıdvan "Gazze kenti ve bölgenin kuzeyindeki olaylardan sonra El Fetih'le diyalog görüşmelerini erteleme kararını aldık" dedi.Kategori : DÜNYA