CHP dergisinde büyük gaf

CHP dergisinde büyük gaf
CHP dergisinde, “Bu ülkenin pırıl pırıl renklerini unutmayacağız” başlığı altında yayınlanan resime tepki gecikmedi...Abone ol

Kuşadası CHP İlçe Örgütü’nün yayın organı Altıok’ta “Bu ülkenin pırıl pırıl renklerini unutmadık, asla unutmayacağız” başlığı altında yayınlanan fotoğraflar Kuşadası’nda sosyal demokratlar arasında sert tepki gördü.

24 Ocak’ta yayınlanan gazetede Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Turan Dursun, Ahmet Taner Kışlalı suikasta kurban giden aydınların haberi yapıldı. Ancak fotoğrafların arasında İpekçi’nin katili Mehm yağ parçalama et Ali Ağca, Özal suikastının sorumlusu Kartal Demirağ’ın yanı sıra Rusya’da öldürülen Anna Politkovskaya’nında fotoğraflarına da yer verildi.Başlık altındaki haberde “Biz hepinizi çok ama çok sevdik, varolun bu ülkenin güzel, pırıl pırıl renkleri” cümlesiyle sona ererken, Kuşadası’nda olay günün konusu oldu.

İki bin adet basıldığı açıklanan gazete hatanın ortaya çıkmasının ardında toplandı. Ancak bazı gazetelere ulaşılamadığı bildirildi.

Gazete, fotoğraflar düzeltildikten sonra yeniden basıldı.Gazetenin de sahibi olan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Fotoğraflar matbaada yapılan hata sonucu basılmış, sonradan Yönetim Kurulumuzca hata fark edilerek dağıtımı durdurulmuş ve dağıtılan gazeteler toplanmaya çalışılmıştır” denildi.

Gazete Ağca, Demirağ, Politkovskaya’nın fotoğrafları çıkarıldıktan sonra yeniden basılarak dağıtıma verildi.

CHP: MATBAADAN KAYNAKLANAN BİR HATA
CHP Kuşadası İlçe Sekreteri Özer Kayalı, 15 günde bir yayımlanan Altıok Dergisi’ni Yönetim Kurulu’ndan 4 kişi çıkarıyor. Kayalı, Uğur Mumcu’nun öldürülmesi nedeniyle 24 Ocak tarihinde özel bir sayı çıkarttıklarını belirterek, “Gazeteye, basın şehitlerinin toplu fotoğraflarının konması gerekiyordu ancak mattbaadan kaynaklanan bir sorundan ötürü bu fotoğraf yayımlandı. Gazete 2000 adet basılıyor, tamamı dağıtılmadı. 50-100 adet gazete dağıtıldı ancak derhal toplatıldı. Hata düzeltilerek yeniden basıldı” diye konuştu.
CHP İlçe Sekreteri, olayın araştırılması için bir komisyon kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: NTVKategori : POLİTİKA