DTPliye mail yoluyla tehdit

DTPliye mail yoluyla tehdit
Toplum Partisi (DTP) Kars İl Başkanı ve eski milletvekili Mahmut Alınak, e-posta yoluyla tehdit edildi. Mailde neler yazıyor?Abone ol

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kars İl Başkanı ve eski milletvekili Mahmut Alınak, e-posta yoluyla tehdit edildiği için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Kars ve Şırnak eski milletvekili ve DTP Kars İl Başkanı Mahmut Alınak’a, prefabrik ev 21 Ocak’ta gönderilen e-postada, ‘Seni de Hrant Dink’in yanına göndereceğiz’ denildi.

DTP Kars İl Başkanı Mahmut Alınak pakkında da, öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in yargılandığı TCK’nın 301’inci maddesinden bir yıl içinde 10 ayrı dava açıldı. Hakkında Ardahan, Kars ve İstanbul Beyoğlu’nda olmak üzere açılan 10 ayrı davada 100 yılı aşkın hapis cezası istenen Alınak tepkisini şöyle dile getirdi:

“Bir yıllık il başkanıyım, hakkımda 10 dava açıldı. Daha iki gün önce Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’na iki davadan dolayı ifade verdim. Basın açıklamaları veya salon toplantılarında yaptığım konuşmalar nedeniyle açılan davalar. 301’inci madde değiştirilse bu kez 214, 215, 216, 217 devreye girer. Banka mı soydum, gasp mı yaptım? Konuşmaktan başka ne suçum var? 21 Ocak’ta gelen bir e- posta’da, ‘Seni de Hrant Dink’in yanına göndereceğiz’ diyorlar. Ben de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Koruma talebim yok. Çünkü karanlık güçler eğer beni öldürmeyi kafalarına koymuşsa yapılabilecek bir şey yok. Bu konuda korumanın her hangi bir katkısı olmayacak. Kendimi kendi imkanlarımla korumaya çalışacağım..”Kategori : POLİTİKA