Zapsunun korumaları kaç kişi?

Zapsunun korumaları kaç kişi?
İçişleri Bakanlığıyla ANAP arasındaki koruma polemiği sürüyor. Mumcu Zapsu'nun korumalarını sordu..Abone ol

ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun 24 Ocak 2007'deki parti toplantısında, koruma talebine rağmen kendisine İçişleri Bakanlığınca koruma verilmediğini dile getirerek, İçişleri Bakanına kimlere koruma verildiğini sorduğu hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığ turkey cost dental implants ından konuya ilişkin yapılan açıklamada,Bakanlığın cevap vermesi beklenen hiçbir sorunun karşılığının bulanamadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hal böyle iken, İçişleri Bakanlığının tamamen siyasi kaygılarla sorularımıza cevap vermek yerine, meseleyi 'biz aslında koruma verdik' gibi basit bir savunma mantığı ile hareket etmiş olmasını yadırgıyoruz. Kaldı ki, dün İstanbul Emniyet Müdürlüğünün ajanslarda da yer aldığı ve iddia ettiğinin tersine, Erkan Mumcu özel işleri nedeniyle değil, aynı gün saat 17.00'deki THY uçağı ile TBMM'deki gizli oturuma katılmak üzere İstanbul'dan ayrılmıştır. İçişleri Bakanlığının, önce bu çelişkili açıklamalarına açıklık getirmesi gerekir.

TBMM'de grubu olan bir partinin genel başkanı korunmaz iken, kimler korunmaya layık görünmektedir? Bunu belirleyenler hangi düzeyi esas almaktadırlar? Mesela bakanlığın koruma tahsisi konusundaki kriterleri nedir? Mesela hangi işadamlarına koruma verilmektedir? Mesela Cüneyt Zapsu'nun devlet tahsisli korumaları kaç kişidir ve bu kişinin hangi sıfatından dolayı kendisine koruma verilmiştir?"Kategori : POLİTİKA