Lübnan’a 20 milyon dolar yardım

  • Ana Sayfa
  • Lübnan’a 20 milyon dolar yardım
Lübnan’a 20 milyon dolar yardım
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’nin Lübnan’a 20 milyon dolar daha yardımda bulunacağını açıkladı.Abone ol

Lübnan’a Yardım Konferansı bugün Paris’te düzenleniyor. Konferansta konuşan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’nin Lübnan’a 20 milyon dolar daha yardımda bulunacağını açıkladı. En büyük breast augmentation turkey prices yardım taahhüdünü ise 1.1 milyar dolarla Suudi Arabistan yaptı.

Konferansta, İsrail saldırıları nedeniyle altyapısı çöken, ayrıca savaş sonrası yaşanan siyasi kriz nedeniyle kurumları işlemez hale gelen Lübnan’a yapılabilecek katkılar ele alınıyor.

Fransız yetkililer, en azından, 2002 yılında yine Paris’te yapılan konferanstaki 4.2 milyar dolarlık taahhüdü yakalamayı hedefliyor.

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora toplantıda bir konuşma yaptı.

Şu ana kadar ortaya konulan taahhütler, hedefin aşılabileceğini gösteriyor. Suudi Arabistan, 1.1 milyar dolarlık yardım taahhüdüyle başı çekiyor. ABD de 770 milyon dolarlık fon sağlayabileceğini açıkladı.

Yardım konferansında konuşan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’nin Lübnan’a 20 milyon dolar daha yardımda bulunacağını açıkladı. Gül, öncekilerle birlikte Türkiye’nin toplam yardımın 50 milyon dolara ulaşacağını kaydetti.Kategori : DÜNYA