Eşcinsel mahkuma ilişki izni

Eşcinsel mahkuma ilişki izni
Belçika'da eşcinsel iki kadın mahkumun 'düzenli cinsel ilişki' için hapishanede biraraya gelmesine izin çıktı.Abone ol

Belçika'nın Bruges Acil Karar Mahkemesi, eşcinsel iki kadın mahkumun 'düzenli cinsel ilişki' için hapishanede biraraya gelmesine izin verdi.

Mahkeme, bir süre önce hapishanede resmi nikah kıyarak evlenen çiftin, 'haftada birkaç defa, hoş bir ortamda' biraraya g çerkezköy biorezonans elmesinin sağlanması için hapishane yönetimine talimat verdi.

Hapishane yönetimi, çiftin her gün havalandırma, ders ve eğitim saatlerinde biraraya geldiğini belirtiyor, özel durumlar dışında daha fazla ilişki olanağı sağlamayı reddediyordu.

''Havalandırma, ders ve eğitim saatlerindeki buluşmalarda hedeflerin farklı olduğunu'' belirten ve mahkumlara cinsel ilişki olanağı sağlanmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, evli kadınların aynı hücrede yaşama taleplerini reddetti.

Belçika'da eşcinsellere nikah hakkı tanıyan yasa 1 Haziran 2003 tarihinde yürürlüğe girdi.

Ülke genelindeki evliliklerde oranı yüzde 8'i bulan eşcinsel nikahların yüzde 60'a yakını erkekler arasında yapılıyor.

Sosyal araştırmaların sonuçlarında, bu ülkedeki eşcinsel oranının yüzde 10-15 arasında olduğu belirtiliyor.

Belçika'daki yasa, eşcinsellere miras, sosyal haklar, vergi mükellefiyetleri, soyadı, tabiyet gibi konularda tüm evli çiftlerle aynı hakları tanıyor.

Belçika, bu yasayla yabancı ülkelerdeki eşcinsel evlilikleri de resmen tanıyor, ancak Belçika'daki eşcinsel nikahlar, Hollanda dışındaki ülkeler tarafından resmen tanınmıyor.Kategori : DÜNYA