Türkiye 301i değiştirmeli

Türkiye 301i değiştirmeli
İngiltere'den Türk Ceza Kanunu'nun 301 maddesine eleşltiri geldi. İngiltere konuyu AB ile bağlantılı konuştu.Abone ol

İngiltere'nin Avrupa İşleri Bakanı Geoff Hoon, Türkiye'nin Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesini değiştirmesi ya da kaldırması gerektiğinisöyledi.

Hoon, Avrupa dizi oyuncusu Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonunda yaptığı konuşmada, stratejik önemi açısından AB'nin en az diğer ülkeler kadar Türkiye'yi de bünyesine alması gerektiğini vurguladı.

''Gerçekte Türkiye'nin stratejik önemi, muhtemelen (AB'nin üye yaptığı) diğer ülkelerden daha fazla'' diyen Hoon, ''Terörizmle, organize suçlarla, yasa dışı göçle ve her türlü kaçakçılıkla mücadelede Türkiye, bizimle çalışarak gerçek başarı elde edebileceğini gösterdi. Belkide en önemlisi, bazıları kaçınılmaz medeniyetler çatışması fikriyle oyalanırken, (Türkiye'nin üyeliği) Avrupa değerlerinin Müslüman değerleri olabileceğinin açık ve güçlü sembolü olacaktır'' dedi.

Türkiye'nin AB yolculuğunda hala çözüm bekleyen birçok sorun bulunduğunu anlatan Hoon, ''Türkiye'nin önündeki zorluk, ifade özgürlüğü gibi endişe yaratmaya devam eden konuları çözmesidir'' diye konuştu.Kategori : DÜNYA