Samastın sanal arkadaşı

Samastın sanal arkadaşı
Ogün Samast'la bağlantısı bulunduğu iddiasıyla Bursa'da gözaltına alınan zanlının bilgisayarına el konuldu.Abone ol

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Ogün Samast'la bağlantısı bulunduğu iddiasıyla Bursa'da gözaltına alınan zanlının, zamanının önemli bölümünü, mahallesindeki internet kafede geçirdiği öğrenildi. İnternette chat yaptığı bilgisayara polis tarafından el dental implants in turkey konulduğu bildirilen zanlının, Dink'in öldürülmesinin ardından çevresindekilere, ''Ogün, benim arkadaşım'' dediği öne sürüldü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, oturduğu Yunuseli Mahallesi'ndeki bir internet kafede polis ekiplerince gözaltına alınan zanlının nakliyecilik yapan babası, olayın ardından İstanbul'a gitti. Bir sağlık ocağında hizmetli olarak çalışan annesi ise kendisiyle görüşmek isteyen basın mensuplarının karşısına çıkmadı. Zanlının yakalandığı internet kafeyi işleten Emrah Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muharrem K'nin, Dink'in öldürülmesinden sonra, çevresindekilere, ''Ogün, benim arkadaşım'' dediğini söyledi. Uludağ Üniversitesine bağlı İnegöl Meslek Yüksekokulu öğrencisi olan zanlının, okulu bıraktığını ve bir süre internet kafede çalıştığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

''Muharrem, sessiz sakin biriydi. İki kardeşi var. Sürekli kafeye gelip, arkadaşlarıyla chatleşiyordu. Yanlış bir işe karıştığını sanmıyorum. Cinayetten sonra, 'Ogün, benim arkadaşım' dedi. Nasıl tanıştıklarını bilemiyorum. Zaten kendisi de Trabzonlu. Polis ekipleri kafeye gelerek onu gözaltına aldılar.'' Aydın, internet kafede bulunan Muharrem K'nin kullandığı bilgisayarın da polis ekiplerince götürüldüğünü kaydetti.Kategori : GÜNCEL