Kanal D Romanya kanalı geliyor

Kanal D Romanya kanalı geliyor
Ringier AG ve Doğan Yayın Holding A.Ş, Romanya'da televizyon yayıncılığı alanındaki güçlerini birleştirdi.Abone ol

Ringier AG ve Doğan Yayın Holding A.Ş, Romanya'da televizyon yayıncılığı alanındaki yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere güçlerini birleştireceklerini açıkladı.

Ringier AG ve Doğan Yayın Holding A.Ş'den yapılan oruak açıklamada, 18 Şubat 2007 tarihinde, Romanya'da yayına başlayacak olan Kanal D Romanya'nın (Doğan Media International SA) yüzde 25,1'ine karşılık gelen hisselerinin Ringier Grubuna (Ringier AG) satışı konusunda karşılıklı mutabakata varıldığı ve yakın zamanda ilgili hisse devir turkey cost dental implants anlaşması ile hissedar sözleşmesinin imzalanacağı bildirildi.

Açıklamaya göre, iki uluslararası medya grubu bu ortaklık ile yerel bilgi birikimlerini, yaratıcı televizyon yayıncılığı tecrübelerini, TV ve basılı medya arasında sinerji yaratarak, Romen izleyicilerine yepyeni bir genel eğlence kanalı seçeneği sunmayı hedefliyor.


Doğan Yayın Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Ali Yalçındağ, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ''DYH, yurt dışında gelişen ve hızlı büyüyen pazarlarda önemli bir oyuncu olarak konumlandırılması stratejisini sürdürmektedir. Kanal D Romanya, bu stratejiyi hayata geçirmemizdeki ilk önemli adımdır'' dedi.

Yalçındağ, Romanya'ea güçlü bir konuma sahip olan Avrupa'nın en önemli medya oyuncularından birinin kendileriyle güçlerini birleştirme kararı almasından son
derece mutlu olduklarını belirtti.

Ringier Üst Yöneticisi (CEO) Martin Werfeli ise bu adımın Ringier'in Romanya'daki failiyetlerişZñyütme ve pazar payını artırma stratejisine uygun olarak atıldığını kaydetti.

Werfeli, ''Yurt dışında büyümeyi hedefleyen lider bir medya ve TV yayın şirketi ile güçlerimizi birleştirmiş olmaktan dolayı memnunuz' 'dedi.

DYH Başkan Yardımcısı ve Kanal D Romanya Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı da yaptığı açıklamada, Romanya'nın, güçlü reklam pazar büyümesi ile gelecek vaat eden bir ülke olduğunu belirterek, ''Biz, DYH olarak, bu ülkede izleyiciler için bir fark yaratarak önemli bir oyuncu olmak istiyoruz'' görüşünü dile getirdi.

Kanal D'nin, yeni program formatları ve keşfedilmemiş yerli yeteneklere fırsat veren yerel prodüksiyonlarıyla Romanya televizyonlarına farklı bir yaklaşım getireceğini aktaran Faralyalı, Ringier ile ortaklığın kendilerine yerel tecrübe sağlayacağını, Avrupa'nın önde gelen iki medya oyuncusunun gücünü Kanal D Romanya çatısı altında birleştireceğini kaydetti..Kategori : GÜNCEL