Banvit altyapısını yeniledi

Banvit altyapısını yeniledi
Banvit, Meteksan Sistem'in desteğiyle, iletişim ağının yanı sıra kritik sistem ve uygulamaları riskten arındırıldı.Abone ol

Banvit, Meteksan Sistem’in desteğiyle, bilgi teknolojileri (BT) güvenlik altyapısının revizyonuna ve iyileştirilmesine yönelik bir proje gerçekleştirdi. Bu projeyle, Banvit’in iletişim ağının yanı sıra kritik sistem ve uygulamaları da riskten önemli ölçüde arındırıldı.

Banvit, Meteksan Sistem’in desteğiyle, bilgi teknolojileri (BT) güvenlik altyapısının revizyonuna ve iyileştirilmesine yönelik bir proje gerçekleştirdi vajinismusta hipnoz tedavisi . Proje kapsamında, Banvit genel müdürlük binasının iletişim ağının güvenlik altyapısı baştan kuruldu.

Meteksan Sistem İstanbul ekibi, “derinlemesine güvenlik” ve “en zayıf halka” anlayışından yola çıkarak, son derece profesyonel bir yaklaşımla projeyi sonuçlandırdı. Banvit, mevcut güvenlik sistemlerinin becerisini artırmak ve yüksek risk içeren sistemlerinde güncel teknolojiyi kullanarak bilişim güvenliği risklerini azaltmak adına bir güvenlik yatırımı yapılmasına karar verdi. Şirket, bu projeyle, kurumsal anlamda ciddi bir BT güvenlik altyapısına kavuştu.

Şirketin iletişim ağının yanı sıra kritik sistem ve uygulamaları da riskten önemli ölçüde arındırıldı. Banvit ayrıca, çoğu firmanın yeni yatırım yapmaya başladığı SIEM (Security Information & Event Management) teknolojisinin ilk kullanıcıları arasında yer aldı. Banvit iletişim ağı ve sistemlerinde yeterli güvenlik önleminin alınmasını sağlayan bu proje, kritik sistem ve cihazlara ait log’ların merkezi olarak takip edilmesine imkan veriyor. Banvit, 3 ay süren değerlendirme sürecinin sonunda Meteksan Sistem ile çalışmaya karar verdi.

Bu kararda, Meteksan Sistem’in müşteri odaklı yaklaşımı, pazardaki durumu, geniş servis ağı ve kalite anlayışı etkili oldu. Meteksan Bilişim Grubu Genel Müdür Yardımcısı Taner Bengi, Banvit için en uygun ürünleri konumlandırıp birleştirerek en iyi çözümü oluşturmayı hedeflediklerini; bunu yaparken, ürüne göre çözüm değil, çözüme göre ürün anlayışını benimsediklerini söylüyor. Projenin temelinde yer alan log yönetimi ve korelasyon ürünü SIEM teknolojisinin, projeyi benzerlerinden farklı kılan önemli bir özellik olduğu belirtiliyor.Kategori : EKONOMİ