Bugün virüs fırtınası var!

Bugün virüs fırtınası var!
"Avrupa'daki fırtına" başlıklı mailler ile dünya çapında binlerce bilgisayara saldırı yapıldı. Güven-lik şirketleri uyarıyor.Abone ol

Finlandiya’daki bir bilgisayar güvenlik şirketi, virüs yaymak için Avrupa’daki kasırga haberleri gibi güncel başlıklar kullanan bilgisayar korsanlarının klinik seo , dünya çapında binlerce bilgisayarı etkilediği uyarısında bulundu.

F-Secur şirketi araştırma yöneticisi Mikko Hypponen, şirketin "Storm Worm" (Fırtına Solucanı) adını verdiği son virüsün, dünya çapında yüzbinlerce e-posta adresine "Avrupa’yı vuran fırtınada 230 kişi öldü" konulu mektuplarla gönderildiğini söyledi.

Mektuplara ekli dosyalarda, bilgisayarlara dışarıdan girilmesini sağlayan bir program yüklü olduğu belirtiliyor.

Hypponen, bu saldırının, güncel olaylarla bağlantılı zamanlaması nedeniyle farklı ve önemli olduğunu, çoğu kişisel kullanımda olan binlerce bilgisayarın saldırıdan etkilendiğini kaydetti.

Bu tip korsan programlar, çoğu zaman kullanıcı tarafından fark edilmiyor ve bilgisayar içindeki bilgilere dışarıdan ulaşılması ya da bilgisayarın "spam" mektuplar göndermek için kullanılması gibi sonuçları olabiliyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ