Altaylı doğrucu Davut

Altaylı doğrucu Davut
Fatih Altaylı'ya genç bir işadamı herkesin düşündüğü ama bir türlü soramadığı o soruyu sordu.Abone ol

13 yıl Doğan Grubu'nda çalıştı. O dönemde Aydın Doğan'ın en yakın adamıydı. Ciner ve Bilgin'e yönelik saldırı yazılarında hep ön plandaydı.

Devir değişti ve Altaylı suçladığı gruba geçti. Şimdi Aydın Doğan' keywords ın vergi açığını yakaladı. Altaylı bir işadamının "Fatih Bey, Doğan Grubu'nda bildiğim kadarıyla 13 yıl çalıştınız. Şimdi POAŞ nedeniyle eski grubunuz aleyhinde yazılar yazıyorsunuz. Yazdıklarınızın doğruluğu konusunda şüphe yok ama yine de bu sizi rahatsız etmiyor mu?" sorusuna Doğruları yazmak lazım diyerek cevap verdi.

Yine Tercüman'dan bir bayan muhabirin sorusu aklına geldi. Altaylı'nın Sabah'taki ilk yıllarıydı. O röportajı yapan muhabir "Bir gün Doğan Grubu hakkında olumsuz bir haber önünüze gelirse ne yaparsınız?" sorusuna Altaylı'nın verdiği cevap bugünleri özetler gibiydi:

"Ben gazeteciyim. Doğruları yazmak zorundayım. Tek dileğim Aydın Doğan'ın benim yazmak zorunda kalacağım bir yanlış yapmaması."
Genç işadamına bunu söyledim. Ve ekledim: "Yazmasam bu kez de 'Eski çalıştığı kurumun hatalarını görmezden geliyor' diyenler olacak. Bizim işimiz zordur. Bunun için tek bir kıblemiz olmak zorunda. O da doğrulardır."Kategori : MEDYA