Ertuğrul Özkökün damadı

Ertuğrul Özkökün damadı
Ercan Saatçi Özkök'ün damadı olmanın zorluğunu yaşıyor. Eleştirilerin dozu kaçınca cevap vermek zorunda kaldı.Abone ol

Ertuğrul Özkök'ün damadı ve Hürriyet'in spor yazarı Ercan Saatçi isyanlarda. Nedeni ise Özkök'ün damadı olmasından dolayı aşağılayıcı yazılara maruz kalması. Saatçi, kendisini suçlayanlara dedi.

Kendisini damatlık gazeteci olarak eleş makine öğrenmesi tirenleri korkaklıkla suçlayarak şu soruyu sordu: Ertuğrul Özkök'e müzisyen olan damadı Ercan Saatçi’yi hangi kriterlere göre gazeteci yaptın diye soramadı(!)"

Özkök'e soramayanlara damatlık mevzuunu 9 madde ile cevapladı. Saatçi, spor yazarlığının kriterlerinin açıklığa kavuşturulmasını şu sözlerle ifade etti:

"Spor yazarı olmanın kriterleri açıklansa, kuşkusuz ben de eğitimimle, bilgimle bunun içinde yeralabilirdim. Ya hala 1970-80’lerin spor yazarlığını yapanlar?"

Saatçi kendisi gibi gazeteci kökenden gelmeyen ama işinde başarılı olan şu isimleri de örnek gösterdi:

"Şimdi tek mesleği spor yazarlığı olmayanlara birkaç örnek daha vereyim; TV yöneticiliği ve genel müdürlüğü yapmış olan İbrahim Altınsay, İşadamı Erdoğan Şenay, İşadamı Ömer Üründül, Finans Uzmanı, Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Deniz Gökçe, İşadamı Ahmet Ağaoğlu (aynı zamanda Golf Federasyonu Başkanı), Stand Up ve TV sunucusu, show dünyasının ünlü ismi Aziz Üstel, İşadamı Ergun Gürsoy, Doktor ve eski hakem Ahmet Çakar, TV eleştirmeni Emre Aköz, İşadamı Ömer Çavuşoğlu vs..."Kategori : MEDYA