Altaylıdan Altaylıya cevap

Altaylıdan Altaylıya cevap
Altaylı'nın POAŞ bombardımanına Hürriyet'ten Mehmet Yılmaz'dan cevap. Yazar Altaylı'yı kendi silahıyla vurdu.Abone ol

Fatih Altaylı Doğan Grubu yazarlarını emirle POAŞ yazılarını yazmakla suçluyordu. Eleştiriler dayanılmaz boyutlara varınca cevap gecikmedi. Hem de Altaylı'nın eski bir yazısıyla.

Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz, ile rakibini köşeye sıkıştırdı. Bu black hat seo günlerde Aydın Doğan'ı yerden yere vuran Altaylı 5 Ocak 2004 tarihinde Fatih Altaylı "Aydın Doğan’a ’kara’ diyenler kimler" başlıklı yazısında bakın neler diyor:

’Elime ne zaman sizin grubunkiler dışında bir gazete geçse orada senin patronun Aydın Doğan’a olmadık hakaret, olmadık suçlama. Hatta sövgü. Sen Aydın Doğan’ın gazetesinde yani onun bir şirketinde çalışıyorsun. Bunları okuyunca ne hissediyorsun?’

O an aklımdan geçenleri ve arkadaşıma verdiğim yanıtı sizinle paylaşmak istedim.

Düşündüm. Hissettiğim ilk şey üzüntüydü.

Üzülüyordum.

Çünkü Aydın Doğan’ı tanıyordum. 10 yıldır onun en önemli gazetesinde yazıyordum ve önemli yazarlarından biriydim. Bir gün olsun beni arayıp bir konu hakkında ’Yaz’ veya ’Yazma’ dememişti.

Geçmiş yıllarda seçimler öncesi yazarları veya gazeteleri bir tarafı destekler görüntü verdiğinde uyardığını duymuştum. ’Yapmayın, hem kendinize, hem mesleğinize, hem de benim gazetelerime zarar veriyorsunuz’ demişti.

Yayınlarımıza hiç karışmazdı. Sadece kár etmemizi isterdi.

’Kár etmezseniz bağımsız olamazsınız’ derdi."Kategori : MEDYA