Bilgisayarınız duvara DoSlamasın!

  • Ana Sayfa
  • Bilgisayarınız duvara DoSlamasın!
Bilgisayarınız duvara DoSlamasın!
Bilgisayar korsanlarının eski taktiklerinden biri olan DoS saldırıları tekrar hortladı. İşte DoS saldırılarının çalışma şekli.Abone ol

Bir tür bilgisayar ağı saldırısı olarak bilinen DoS saldırılarında bilgisayar korsanları, istedikleri Web sitesini çalışmaz hale getirebiliyor.

Trend Micro'dan yapılan açıkl מיני מעקף בטורקיה amaya göre, korsanlar bu saldırıları, kişisel bilgisayarları kullanarak yapıyor. Özellikle büyük Web siteleri bu tür saldırılar nedeniyle büyük zararlar görebiliyor.

Bilgisayar korsanlarının eski taktiklerinden biri olan DoS saldırıları tekrar gündeme taşındı.

Sistem şöyle işliyor: Bilgisayar korsanı, hiçbir şeyden habersiz bilgisayar kullanıcılarına bir program yüklüyor. Bu şekilde binlerce kullanıcı avlanıyor.

Bilgisayar korsanının belirlediği bir güne kadar bu programlar sessiz sedasız bir kenarda bekliyor. Bu programların yüklendiği makinelere zombi makineler deniyor. O gün geldiğinde, bütün bilgisayarlar aynı anda, önceden belirlenmiş bir Web sitesine, giriş talebi göndermeye başlıyor.

Bu tür talep gönderen bilgisayar sayısı on binleri bulduğunda, doğal olarak karşı tarafın sunucusu yanıt veremez duruma geliyor. Sonuçta da Web sitesi çöküyor, işlem yapamıyor ve site sahipleri maddi zarara uğruyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ