O ismi tahmin etmek zor değil

O ismi tahmin etmek zor değil
Sabah ile Hürriyet kapışıyor. Kavgaya üçüncü kişi de karışıyor. O ismi tahmin etmek hiç te zor değil.Abone ol

Gazeteci-yazar Yavuz Semercioğlu'nun bugünkü yazısı Vatan'ın birinci sayfasında. Çünkü Sabah'a açılan üçüncü cephenin komutanı o. Habere geçmeden önce kavgaya ve olayların biraz gerisine bakmak yeterli.

Ciner ve Doğan grubu savaş baltalarını çıkaralı bir hafta oldu. Gazetelerde her gün karşı tarafın açıklarını yazan haberlerle dolu. Muhabirler açık bulma telaşında. Çünkü emir büyük yerden.klinik seo r>
Ancak bu kavganın değişik bir boyutu daha var. O da Vatan gazetesi. Vatan gazetesinin sloganı "bağımsız günlük gazete"... Bir medya grubuna bağlı değil. Bu yönüyle de hep övünür.

Peki Vatan gazetesi'nin POAŞ KAVGASI'nda işi ne? Sabah ile Hürriyet arasındaki savaşta neden Doğan grubunun yanında yer alıyor?

Vatan gazesinde Sabah'a yönelik haberlerde tek isim öne çıktı: Yavuz Semercioğlu. İlginçtir, Semercioğlu'nun Vatan'dan önceki işyeri Sabah gazetesiydi... Gerçi Vatan'dakilerin tamamına yakını Sabah'tan ayrılma...

Ama Yavuz Semercioğlu daha bir cengaver çıktı. Ciner'in halka açılma girişiminde neredeyse yazı dizisi oluşturdu köşesinde. Bu tür haberler Vatan'da ondan soruldu. Tıpkı Sabah'ta Fatih Altaylı ve Ergun Babahan gibi. Hürriyet'te ise bu işi genellikle Mehmet Y. Yılmaz üstlendi.

Semercioğlu kendisinin bir görevi gibi gördü Sabah'a vurmayı... Yine öyle oldu. POAŞ savaşları başlayınca Sabah'a ikinci cepheyi Semercioğlu komutasındaki Vatan açtı.

Semercioğlu, Ciner şirketleri ile ilgili bugün de yazdı Ciner'in Üstlendiği vergiyi de gizledi iddiasında bulundu. Yazar “Merkez Grubu’nun, Bilgin’in şirketlerine ait vergi borçlarını ödeyeceği” taahhüdünün yerine getirilmediğini ileri sürdü.. Semercioğlu, Bilgin şirketlerinin vergi borçlarına dikkat çektiği yazısında aklına gelen en kuvvetli ihtimali şöyle açıkladı:

"Merkez Grubu üstlendiği vergi borçlarını halka açılacak şirketin kayıtlarında göstermeyerek, yatırımcılardan ve SPK’dan gizledi. Ve ödemekten vazgeçti"Kategori : MEDYA