Bebeğin künyesini unuttular

Bebeğin künyesini unuttular
3 günlük bebeği cumi duvarına bıkakan aile bebeğin bileğine takılan künyeden tespit edildi.Abone ol

Eskişehir'de cami duvarının kenarında bulunan ve polise teslim edilen 3 günlük bebeğin ailesi, doğumun ardından bebeğin bileğine takılan ve soyadının yazıldığı künyeden tespit edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre çiçek siparişi , Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde eğitim gören 2 öğrenci Meşelik Yerleşkesi karşısında bulunan Nasreddin Hoca Camii'nin yanından geçerken hırkayla sarılı 2 günlük bir kız bebek buldu.

Öğrencilerin haber verdiği polisler olay yerine gelerek bebeği İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğüne götürdü. Bebek, Şube Müdürü Eyüp Eryılmaz tarafından teslim alındı ve ailenin bulunması için araştırma başlatıldı. Bebeğin kolanda unutulan, anne soyadının yazıldığı bileklikten yola çıkan polisler, yaklaşık 1 saat sonra doğum yapılan hastanelerden aileyi tespit etti.

Eskişehir'in bir ilçesinden doğum yapmak için gelen 3 çocuklu bir annenin 4. çocuğu olarak dünyaya geldiği ve caminin yanına bırakıldığı iddia edilen T. soyadlı bebek, hastaneye gönderildi. Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattığı olayda, kabul etmeleri durumunda bebeğin aileye teslim edileceği, aksi durumda İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki çocuk yuvasına gönderileceği öğrenildi.Kategori : GÜNCEL