2006nın bilişim yıldızı

2006nın bilişim yıldızı
Index Bilgisayar, “2006’nın En Başarılı Şirketleri” sıralamasında Bilişim kategorisinde lider oldu.Abone ol

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri firması Index Bilgisayar, Dünya gazetesi tarafından hazırlanan “2006’nın En Başarılı Şirketleri” sıralamasında Bilişim kategorisinde lider oldu. Sektörel yayınlar, ihracatçı birlikleri ve sektörel dernekler ile yapılan görüşmelerin sonucunda ortaya çıkan bu birincilik, Index Bilgisayar’ın bilişim sektöründeki lider konumunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri firması Index Bilgisayar, Dünya gazetesi tarafından her yıl hazı ניתוח מיני מעקף קיבה טורקיה rlanan “Başarılı Şirketler” sıralamasında bilişim kategorisinde 2006’nın lideri oldu.

Dünya gazetesinin sektörel yayın grupları, ihracatçı birlikleri ve sektörel derneklerle yaptığı ortak çalışma sonucunda, 30 farklı kategorinin liderleri belirlendi. Yatırım, üretim, satışlar, ihracat, Ar-Ge, yurtdışı başarıları, markalaşma trendi, sosyal sorumluluk kriterlerine dayanılarak yapılan seçimde Index Bilgisayar, bilişim alanında ipi göğüsledi. Satış hacmi, ürün yelpazesi, erişim alanı, iş ortağı sayısı, halka açık yapısı ve lojistik kabiliyetiyle bilişim teknolojilerinde Türkiye’nin yüz akı olan Index Bilgisayar, 2002 ve 2004 yıllarında da aynı ödüle layık görülmüştü. 2006 yılının ilk 9 ayını, önceki yıla göre %20’nin üzerinde net kâr artışıyla tamamlayan Index Bilgisayar, 100’ün üzerinde dünya teknoloji devinin distribütörü olarak Türk bilişim sektörüne önemli bir katma değer sağlıyor.

“INDES” koduyla 2004 Haziran’ından bu yana İMKB’de işlem gören Index, 45 milyon YTL sermayesi, 6.000’in üzerinde düzenli çalışan iş ortakları ve yarım milyar ABD dolarını aşan cirosuyla, Türkiye’nin lider teknoloji firması olarak faaliyet gösteriyor. Dünya gazetesi tarafından ilan edilen “2006’nın En Başarılı Şirketleri” sıralaması konusunda Index Grup CEO’su Erol Bilecik şunları ifade ediyor:

“Bugüne dek Index Bilgisayar olarak pek çok ödüle layık görüldük. Dünya gazetesi tarafından birinci seçilmek de, özellikle sektörel yayın grupları, ihracatçı birlikleri ve sektörel derneklerle işbirliği içinde belirlenen bir sonuç olması açısından çok önemli. Sektöre sağladığımız katma değerlerin bu şekilde ödüllendirilmesinden gurur duyuyoruz. Bugüne dek bilişim sektörüne ve ülkemize katkı sağlayacak faaliyetler gerçekleştirdik. Bundan sonra da benzer başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.”Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ