Kansere karşı virüsle savaş

Kansere karşı virüsle savaş
Bilim adamları grip virüsü gibi sık görülen virüsleri kanser tedavisinde kullanmayı deneyecekler.Abone ol

İngiltere Kanser Araştırmaları Vakfı, "viroterapi"nin kemoterapi ve radyoterapi ile paralel uygulanmaya çalışılacağı belirtildi.

Viroterapinin özellikle kanserli tü stomach botox turkey prices mörleri bulunan, kemoterapi ya da radyoterapiden sonuç alınamayan ve hastalığı yayılmakta olan hastalarda kullanılacağına dikkat çeken Oxford Üniversitesi Genetik Tedavi bölümü bilim adamlarından Prof. Dr. Leonard Seymour, bu konuyla ilgili çalışmaların Londra ve ABD'de sürdüğünü ifade etti.

Londra'daki çalışmaların 2007 yılının ilerleyen aylarında kendisine bağlı bir ekip tarafından yürütüleceğini ve klinik deneylerin yapılacağını belirten Seymour, tedavinin temelini, kimyasal açıdan değişikliğe uğratılmış virüslerin vücudun dolaşım sistemine sokulması ve bu virüslerin bağışıklık sistemine yakalanmadan kanserli hücreleri hedef alması fikrinin oluşturduğunu anlattı.

Seymour, tedavinin teoride kemoterapiden daha iyi sonuç vereceğinin görüldüğünü, ancak klinik deneyler sonucunda bu konunun netleşeceğini söyledi.Kategori : SAĞLIK