Eşcinsellik tarihe mi karışıyor?

  • Ana Sayfa
  • Eşcinsellik tarihe mi karışıyor?
Eşcinsellik tarihe mi karışıyor?
Her 10 koyundan birinin eşcinsel olduğunu söyleyen uzmanlar, beyinlerine elektrot yerleştirerek hormonları dengeledi.Abone ol

Eşcinsel koyunların küçükbaş hayvancılıkla uğraşan kişilere büyük zarar getirdiğini savunan ABD’li bilimadamları, onları nasıl heteroseksüel (karşı cinse ilgi duyan) hale getirebileceklerini araştırdı.

Oregon Üniversitesi’nde eşcinsel erkek koyunla turkey dental implant price rın beynine laboratuvar ortamında elektrotlar yerleştirilerek neyin “farklı” olduğu araştırıldı ve hormonal dengenin bu durumda büyük rol oynadığı tespit edildi.

Beyne enjekte edilen hormonlar, sonrasında daha önce gay olan erkek koyunların tekrar sürüye bırakıldıklarında dişilerle çiftleştiği görüldü. Uzmanlar aynı durumun insanlar için de geçerli olabileceğini, hamile bir kadının koluna takılacak bir hormon bandı sayesinde bebeğin daha anne karnındayken eşcinsel olmasının hormonal dengeyi sağlayarak engellenebileceğini açıkladı. Bilim adamları, “Çocuklarının eşcinsel olmasını istemeyen aileler ileride bunu rahatlıkla engelleyecekler” ifadesini kullandı.

Ancak eşcinsel dernekler bu araştırma karşısında ayağa kaktı. Ünlü lezbiyen tenisçi Martina Navratilova, “Bu devirde, 2006 yılına geldiğimiz bu günde nasıl böyle homofobik bir çalışma yapılabiliyor anlam veremiyorum” dedi.

Biyoetik profesörleri de, “Bu teknolojinin İran’ın elinde olduğunu düşünün. Homofobik bir dünyaya doğru gidiyoruz. Ailelerin çocuklarının nasıl bir insan olacağına karar vermesi sakıncalı bir durum” ifadesini kullandı.

Kaynak: VatanKategori : SAĞLIK