Memur istediğini alamadı

Memur istediğini alamadı
MEMUR-SEN Genel Başkanı Ahmet Aksu, bu yıl memurun hedeflenen zam oranını alamadığını kaydetti.Abone ol

MEMUR-SEN Genel Başkanı Ahmet Aksu, ''memurun bu yılki toplu görüşmelerde hedeflenen zam oranını alamadığını'' kaydetti. Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, memurların ersağ üyelik başvurus önemli bir bölümünün ''zor hayat koşulları altında ezildiğini'' belirtti.

Türkiye ekonomisinin son 4 yıldır toparlanma sürecinde olduğunu, ancak bu durumun memurun, işçinin ve esnafın yaşam standardına yeterince yansıtılmadığını ifade eden Aksu, Türkiye'deki memurun, AB ülkeleri içinde en az ücret alan kesim olduğunu savundu. IMF politikalarının faturasının 2006 yılında da memura, asgari ücretliye ve dar gelirliye çıkarılmaya devam edildiğini öne süren Aksu, şunları kaydetti:

''Memurlar toplu görüşmelerde hedeflenen zam oranını alamamış, umduğunu bulamamıştır. Kamu çalışanlarının aldıkları maaş yıllar itibariyle incelendiğinde yüzde 40'ı açlık, yüzde 30'u da yoksulluk sınırının altında maaş almaktadır. Son 12 yılda kamu çalışanlarına yapılan zam oranlarında sürekli düşüş yaşanmıştır.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI