Bu binalar çok akıllı

Bu binalar çok akıllı
Binalara yönelik yeni teknolojik sistemler tanıtıldı. Yangın önlemlerinden klima kontrollerine kadar neler neler yok ki..Abone ol

Siemens Adana Bölge Müdürü Rıfat Bilsel, Hilton Otelinde düzenlenen toplantıda, 38 yıldan bu yana özellikle endüstri, enerji üretimi ve dağıtımı, otomasyon, iletişim, ulaşım, trafik sistemleri, tıp çözümleri, enformasyon ve komünikasyon gibi elektrik ve elektroniğin söz konusu olduğu a medaway lanlarda yatırımcılar için hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

Birçok alanda olduğu gibi binalarda da elektronik ve otomasyon sistemlerinin yaygınlaştığı bir ortamda bina teknolojileri sektöründeki gelişmelere de ışık tutmayı amaçladıklarını belirten Bilsel, uygulanan son teknolojiyi içeren sistem ve ekipmanların, inşaat sektörünün gelişimi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Bilsel, önümüzdeki 20 yıl içinde dünyada çoğu büyük şehirlerde olmak üzere yaklaşık 8 milyar insan yaşayacağının tahmin edildiğini belirterek, ''Mega kentlerin sayısı ve büyüklüğü artacak. Aynı zamanda, ortalama yaşam beklentisi, gerek endüstrileşmiş ülkelerde, gerekse gelişen ülkelerde artacak. Dolayısıyla yarının dünyasına, şehirleşme ve demografik değişim iki mega trend olarak damgasını vuracak. Bu amaçla, enerji, ulaşım, endüstrileşme, sağlık, su ve çevre ile birlikte bina teknolojileri ve güvenlik konularına önem veriyoruz'' diye konuştu.

Toplantıda, bina yönetim sistemleri, bina yangın alarmı, duman tahliye sistemleri entegrasyonu, kartlı geçiş sistemleri, kazan klima kontrolleri, ısıtma, soğutma, aydınlatma sistemleri otomasyonu, bireysel oda kontrolü, çevre güvenlik sistemleri ve enstalasyon tekniği ürünlerinin tanıtımı yapıldı.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ