Vistada ilk güvenlik açığı çıktı

  • Ana Sayfa
  • Vistada ilk güvenlik açığı çıktı
Vistada ilk güvenlik açığı çıktı
Microsoft’un şimdiye dek yapılan en güvenli işletim sistemi olarak tanıttığı Vista’da ilk güvenlik açığı ortaya çıktı.Abone ol

Microsoft, Ocak ayında yayınlanacak yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’da ilk güvenlik açığının tespit edildiğini kabul etti.  Güvenlik açığının kodları ve nasıl suistimal edilebileceğ neck lift prices turkey ine dair bilgiler internette yayınlandı. Microsoft’un güvenlik uzmanlarından Mike Reavey, bu kodu suistimal eden bir yazılıma rastlanmadığını açıkladı.

Reavey, çıkan güvenlik açığına karşın Windows Vista’nın şimdiye dek hazırlanan en güvenli işletim sistemi olarak niteliyor. Microsoft, Vista’nın güvenlik duvarı, güvenlik güncellemesi ve anti-virüs programları gibi konularda en güvenli işletim sistemi olduğunu savunuyor. Microsoft, Vista’nın lansmanını güvenlik konularında yeterince olgunlaşmadığı gerekçesiyle birkaç kez ertelemişti.

F-SECURE: TEHLİKELİ DEĞİL
Fin güvenlik şirketi F-Secure uzmanı Mikko Hyppönen, açığın ciddi bir tehlike arzetmediğini ve suistimal edilmesi için bilgisayarın daha önceden hacker tarafından ele geçirilmiş olması gerektiğini dile getirdi.

Vista’da yönetici (administrator) kullanıcı özellikleri başlangıç ayarı olarak varsayılmıyor, bu sayede birçok çok güvenlik unsuru devre dışı kalmayacak.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ