İnternette gözcünüz var

İnternette gözcünüz var
Çocuğunuz için endişe mi ediyorsunuz? İnternette sıkıntı yaşamak istemiyorsanız bu program tam size göre..Abone ol

İnternette çocukların cinsel istismar görüntülerine yer veren sitelere karşı mücadeleyi hızlandıran hükümet, iletişim kampanyasına başlıyor. Kampanya kapsamında Microsoft, “Gözcü” adlı yağ parçalama ebeveyn kontrol programını ücretsiz olarak kullanıma açtı.

Kampanya çerçevesinde, internet suçlarıyla ilgili mücadelede yapılması gerekenler broşür, afiş, reklam filmleri ve kısa filmler yardımıyla anlatılacak.

Kampanyaya Başbakanlık, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ve UNICEF destek veriyor. Kampanyanın bilgisayar teknolojileri tarafında ise Microsoft var.

Microsoft’un internet sitesinden bilgisayara kolaylıkla yüklenebilen “Gözcü” programı sayesinde, anne-babalar çocuklarının bilgisayarda kullanacağı içeriği belirleyebilecek.

Bilgisayarın hangi saatlerde açılıp kapanacağı, hangi oyunların oynanıp oynanamayacağı ve hangi içerikte sitelere girilip girilemeyeceği de bu program üzerinden kontrol edilebilecek.

Programı indirmek için bu linki kullanabilirsiniz: http://www.tamindir.com/program/12398/Netron_Gozcu_-_Ebeveyn_Kontrol_Yazilimi.htmKategori : BİLİM - TEKNOLOJİ