2006da yıldızı parlayan siteler

  • Ana Sayfa
  • 2006da yıldızı parlayan siteler
2006da yıldızı parlayan siteler
YouTube gibi video yayınlanabilen veya Second Life gibi sosyal ilişkiler kurmaya yarayan web sitelerinin yıldızı parladı.Abone ol

YouTube gibi video yayınlanabilen veya MySpace ya da Second Life gibi sosyal ilişkiler kurmaya yarayan web sitelerinin başarısı, interneti herkesin, özel yaşamını, hayallerini ve yaratıcılığını tanımadığı milyonlarca kişiyle paylaşabileceği bir platforma dönüştürdü.

İnternetin dev a seo rama motoru Google, bu nedenle, video kliplerinin paylaşılabildiği, geçmişi bir yılı aşmayan YouTube sitesini satın almak için 1,65 milyar doları düşünmeden verdi. Sosyal ilişkiler kurmaya olanak tanıyan ve şimdi Çin'e yerleşmeye çalışan MySpace, kısa süre önce amatör müzisyenlere yapıtlarını kendi kişisel sayfalarına koymalarına olanak tanıyan bir hizmeti de hayata geçirdi.

Bir başka internet devi Yahoo! da bir süre önce, web'de şarkıcı, dansçı, aktör, fotoğraf sanatçısı veya yeteneğini göstermek ya da ünlü olmak isteyen tüm amatörlerin katılacağı yarışmalar düzenleyen Bix adlı internet sitesini satın alıverdi. Yahoo!'nun bu yıl içindeki bir başka ilginç girişimi de, internet kullanıcılarından gelen ve dünyayı 2006 yılında tasvir ettiği düşünülen fotoğraf, video ve metinleri, şirketin California'daki Silikon Vadisi'nde bulunan genel merkezine "zaman kapsülü" içinde toprağa gömmesi oldu.

İnternet aleminin 2006 içindeki bir başka hızlı gelişimi de, herkesin her türlü fanteziye açık bir "avatar" oluşturabildiği Second Life adlı sitenin başarısı oldu. Second Life, kendi para ve ekonomisiyle, bir ev, bir iş sahibi olabilme veya biriyle bir gece barda tanışabilme olanağı sunabilen gerçek bir dünya yaratması, bu başarısına zemin sağladı.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ