Fazla mesai cinselliği öldürüyor

  • Ana Sayfa
  • Fazla mesai cinselliği öldürüyor
Fazla mesai cinselliği öldürüyor
Yapılan bir araştırma haftada 70 saatten fazla çalışmanın cinsel yaşamı öldürdüğünü ortaya çıkardı.Abone ol

Araştırmaya göre, normalin üzerinde mesai yapanlar, özel yaşamlarını ve çocuklarını ihmal ediyor. Büyük şirketlerdeki meslek sahipleri arasında yapılan araştırma, bu kişilerin gün içindeki 10 saatlik çalışmayı bile yarım istanbul seo gün çalışıyormuş gibi algıladıklarını gösterdi.Bu şirketlerde çalışan ve çok para kazananların yüzde 45'i işlerine aşırı derecede zaman ayırıyor.

Mesleklerine yeni başlayanlar ise haftada en az 60 saat çalışıyor, birçok meslek sahibi de 100 saat ve üzerinde mesai yapıyor. Nadiren tatil yapan yüksek mevkilerdeki bu kişilerin yarısı yılda 10 günden az tatile çıkıyor.

Araştırmaya katılan kadın ve erkek meslek sahipleri, işlerinin eşleriyle güçlü bir ilişki kurmalarını engellediğini söyledi.

Büyük şirketlerde çalışanların yüzde 45'i, günde 12 saatten fazla çalıştıktan sonra eve döndüklerinde 'eşleriyle sohbet edecek enerjiyi bile kendilerinde bulamadıklarını' söyledi.

Sürekli seyahat eden ve akşam programlarına katılan meslek sahipleri ise işlerinin 'tatmin edici bir cinsel yaşamı imkansız kıldığını' belirtti.

İşkoliklerin uzun çalışma saatleri nedeniyle çocukları da çok uzun süre televizyon karşısında vakit geçiriyor ve abur cubur tüketiyor.//Kategori : SAĞLIK