Konutta cazip yeni yıl kampanyaları

  • Ana Sayfa
  • Konutta cazip yeni yıl kampanyaları
Konutta cazip yeni yıl kampanyaları
İnşaat firmaları yeni yıla girerken faiz, peşin alım indirimi ve ödeme kolaylıkları sağlalayan kampanyalar başlattı.Abone ol

Piyasayı canlandırmak için yılbaşı ve Kurban Bayramı’nın çakışmasını fırsat bilen inşaat firmaları, peş peşe uygulamaya koydukları kampanyalarla dikkati kendi projelerine çekmeye çalışıyor.

Bunda da, otomobil, mobilya, beyaz eşya ve tatil gibi promosyonların konut satışlarına etkisi yüzde 20’de kalırken, indirim ve ödeme kolaylığı gibi kampanyalarının satışları yüzde 40 artırması etkili oldu. Taşyapı’nın 36 aya, İkebana’nın da 24 aya 0 faiz kampanyasıyla ön plana çıkmaya çalıştığı sektörde, Saroz, Hektaş, Varlıbaşlar ve Teknik Yapı da firmaların yılbaşı rekabetine 12 aya yüzde 0.45’lik faiz kampanyasıyla katılıyor. Petek Evler’de peşin ödemeye yüzde 15 indirim sağlanırken, bu Taşyapı’da yüzde 10’da, Ömerli Park Evleri’nde ise yüzde 5’i buluyor.

Kredi faizlerinin yüzde 1’ler seviyesinde olduğu dönemde mevcut taleple yetinmemek için otomobilden tatile, mobilya çekinden LCD televizyona kadar f mini gastrik bypass ameliyatı arklı hediyelerle projelerini ön plana çıkartmaya çalışan firmalar kredi fazi oranlarının yükselmesiyle birlikte çözümü faiz oranını ve döviz kurunu sabitlemekte buldu. Faiz oranından doğan farkı üstlenme yoluna giden bazı firmalar ayrıca 36 aya varan vadelere faiz yansıtmadan satışlarını da sürdürmeyi başardı. Emlak Yaşam olarak biz de bu hafta hangi projede yılbaşına hangi kampanyayla girildiğini ve bu kampanyaların satışları nasıl etkilediğini araştırdık.

Yüzde 35'i peşin, yüzde 15’i teslimde
Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı Ortaklığı ile Ataşehir ve Bahçeşehir’de gerçekleştirilen Uphill Court projelerinde yılbaşında ev sahibi olmak isteyen müşterilere yüzde 35 peşinat ile 12 aya 0.45 faiz oranıyla kredi kullandırılıyor. 13 ile 30 Aylık vade için yüzde 30 peşinat karşılığı 0.95’lik oranla kredilendirme yoluna giden firmalar teslim sırasında da konut bedelinin yüzde 15’ini alıyor.

Peşin ödemede indirim
Yılbaşında Beykoz Vadi Konakları projesinde peşin ödemeye yüzde 5 indirim vaad eden Mert İnşaat, 9 ay vade için sıfır faizle satış yapma yoluna da gidiyor. 12 ay için 0,35’lik faiz oranı uygulayan firma konut bedelinin yüzde 35’ini ise peşinat olarak alıyor. 48 konuttan oluşan projede, daire büyüklükleri 182 ve 275 metrekare arasında değişiyor. Firma Nisan 2008 olarak duyurduğu teslim tarhini de Aralık 2007’ye çekerek ön plana çıkmaya çalışıyor.

36 aya kadar vade farkı uygulamıyor
Hasanoğlu İnşaat’ın Banu Evleri projesİnin Lal Katlı Evler etabında ev sahibi olmak isteyenlere 36 aya 0 faiz imkanı sunuyor. 10 blokta toplam 177 konutun yer aldığı Lal Katlı Evler’in 2007 yılında tamamlanması planlanıyor. Projede dairelerin genişliği 131 metrekareden başlayıp 330 metrekareye kadar çıkıyor.

Faizi % 1’in altına çekti
Güneri İnşaat Bahçeşehir’de gerçekleştirdiği İkebana projesinden ev almak isteyenlere yılbaşında 24 aya 0 faiz imkanı sunuyor. 60 ay için de faiz oranını 1’in altına çekerek 0,94’de tutan firmanın İcra Kurulu üyesi Neşe Beyatlı, "Gerçekleştirdiğimiz bu kampanyada 24 aya ’0’ faiz seçeneğinin tercih edilmesi durumunda enflasyon da göz önüne alındığında müşteri yüzde 17’lik bir indirim almış oluyor" dedi.

12 aya yüzde 0.45
Hektaş yılbaşında İdealistkent projesinden konut ve villa almak isteyen müşterilerine yönelik olarak 12 aya 0.45’lik faiz oranıyla ödeme kolaylığı yapıyor. 30 aya 0.95’lik faiz uygulayan firma 60 aylık vadeyi ise 1.20’lik faiz oranıyla kredilendiriyor.

Yeni yıl hediyesi
Çelik konstrüksiyon teknolojisini Türkiye’de ilk uygulayan firmalar arasında yer alan ODC İnşaat, Ömerli Park Villaları-II projesi için peşin ödeme yapan müşterilerine yüzde 5 oranında indirim yaparak müşterilerine yeni yıl hediyesi vermeyi planlıyor.

Tamamını peşin öde indirimi sen kap
Taşyapı inşaat tarafından inşa edilen Mashattan ve Almondhill projelerinde peşin alıcılara yüzde 10 oranında indirim yapılıyor. Fiyatların 199 bin ile 500 bin dolar arasında değiştiği projelerde vadeli alımlarda ise 24 aya kadar vadesiz kredilendirme imkanı sunuluyor.

Haber: Ayşegül Akyarlı Güven
Kaynak: www.hurriyet.com.trKategori : GÜNCEL