Havaş kontrolden geçirecek

Havaş kontrolden geçirecek
British Airways’e yer hizmeti sunan Havaş, uçaklarla teması bulunan çalışanlarını kontrolünden geçiriyor.Abone ol

Kabinlerinde radyoaktif “Polonyum 210” izotopu tespit edilen British Airways uçaklarının Türkiye’ye de iniş yaptığının açıklanmasının ardından, British Airways’e yer hizmeti sunan Havaş, söz konusu uçaklarla teması bulunan çalışanl Leed Yeşil Bina Danışmanlığı arını sağlık kontrolünden geçirme kararı aldı.

Havaş’tan yapılan açıklamada; geçtiğimiz hafta kabinlerinde radyoaktif “Polonyum 210” izotopu tespit edilen British Airways uçaklarının Türkiye’ye de iniş yaptığının açıklanmasının ardından söz konusu uçaklara sunulan yer hizmeti sırasında görev alan temizlik, bagaj yükleme ve boşaltma ekiplerinin kapsamlı sağlık taramasından geçirilmesine karar verildiği kaydedildi. Havaş açıklamasında şöyle denildi:

“Olayının duyulmasının hemen ardından Havaş İşyeri Hekimliği’nce Küçükçekmece Nükleer Araştırmalar Merkezi nezdinde geçtiğimiz hafta gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Bu kapsamda çalışanlarımız olası bir ‘Polonyum 210’ kirliliğine maruz kalıp kalmadıklarının anlaşılması amacıyla yarın kapsamlı sağlık taramasından geçirileceklerdir. Çalışanlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önde gelir. Bu nedenle, konuyu yakından izliyoruz. Her türlü tedbir alınmıştır ve henüz endişelecek bir durum söz konusu değildir. Gelişmelerden kamuoyu düzenli olarak bilgilendirelecektir.”Kategori : ÇALIŞMA HAYATI