Papa suikastçileri yakalandı

Papa suikastçileri yakalandı
İtalyan gazetelerinden La Repubblica İstanbul polisinin sakladığını iddia ettiği bir olayı yazdı.Abone ol

İtalyan gazetelerinden La Repubblica İstanbul’daki emniyet birimlerinin, Papa 16. Benediktus’a suikast hazırlığındaki bir grup teröristi de "birkaç hafta önce" İstanbul’da tutukladığını ileri sürdü. boyun estetigi fiyatlari Haberde şöyle devam edildi:
"Bundan birkaç hafta önce İstanbul polisi, ziyaret sırasında Papa’ya ve maiyetindekilere suikasta niyetlenen bir grup teröristi ortaya çıkararak tutukladı.

Ancak örgütün Türklerden mi, yoksa başka ülkelerden gelen kişilerden mi olduğu konusunda bilgi verilmedi. her halükarda 16. Benediktus’un, ek güvenlik önlemi olarak kullanabileceği çelik yelek de hazır. Beş kardinal de çelik yelek giymek durumunda kalabilirler".

Haberde, Papa’yla birlikte Türkiye’ye gelecek olan Papalık Hıristiyanlararası Birlik Kurulu Başkanı Kardinal Walter Casper’in de teröristler tarafından hedef seçilebileceği iddiasına yer verilerek, "Kaynaklardan edinilen bilgilere göre teröristler, ’büyük hedef’ konumundaki Papa yerine başka birini de hedef alabilir. Onun yerine, kendisinin en güvendiği elemanlardan birini vurmak suretiyle, aynı etkinin yaratılması yoluna başvurabilirler" denildi.Kategori : DÜNYA