İşte en sevilmeyen ülke

İşte en sevilmeyen ülke
''National Brand Index'' adlı araştırmada 35 ülkede 25,903 kişiye ülkelerin imajları soruldu.Abone ol

İsrail'in dünyada en olumsuz imaja sahip ülke olduğu ortaya çıktı. ''National Brand Index'' adlı araştırmada, İsrail, dünya kamuoyunun gözünde ülkelerin imajlarıyla ilgili listede sonuncu geldi. 35 ülkede 25,903 kişi arasında yapılan araştırmada, yatırım ve göç, ihracat, kültür ve kültürel miras, halk, yönetim ve turizm alanlarında, insanların bu yuz plastik cerrahisi ülkeleri nasıl algıladıklarına bakıldı.

GMI kuruluşu tarafından yapılan araştırma, İsrail'in diğer ülkeler arasında sonuncu gelmesinin yanı sıra araştırmanın yapıldığı her bir alanda diğer ülkelerle arasındaki farkın büyük olduğunu da gösterdi. Araştırmada ayrıca, İsraillilerin dünyanın en az misafirperver halkı olarak görüldüğü de ortaya çıktı. Araştırmadan çıkan sürpriz sonuç ise İsrail'in yakın müttefiki olan ABD'de halkın, İsrail'i uluslararası güvenlik ve barış alanlarında sadece Çin'den bir üst sıraya yerleştirmesi.

Araştırmayı kaleme alan Simon Anholt, ''İsrail markasının'', bu endekste şimdiye kadar ölçülenler arasında en olumsuz imaja sahip olduğunu ve bu alanların tümünde listenin en altında yer aldığını söyledi. Anholt, bir ülkenin politikasının, bir kişinin o ülke hakkındaki düşüncelerinin her unsurunu etkilediğini düşünüyor.

Anholt, imajını daimi olarak değiştirmede başarılı olmak isteyen bir ülkenin, tavırlarını değiştirmesi gerektiğini vurguladı. Araştırma Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Japonya, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve ABD'de yapıldı.Kategori : DÜNYA