Ne kadar çok mucit var böyle

Ne kadar çok mucit var böyle
Erke 'Kuvvet Makinesi'ni yapar da mucitler boş durur mu. Uzay çağını başlatanlar bile varAbone ol

Erke Mühendislik'in bol paşalı ve şaaşalı 'yüzyılın buluşu' 'yurdum mucitleri'ni bir bir ortaya çıkardı. Her ne kadar kendisini görmesek te Kuvvet Makinası'nın tanıtım toplantısı kamuoyunda ses getirdi. Gizli kaşifler müthiş buluşlarını mütevazi basın toplantılarıyla duyurmaya başladılar. Mühendisler ve elektrik ustaları, cihazlarını göstermeden ellerindeki patent kağıtları ile kendilerini takdim etme fırsatı buldular.
reklam r>BURSALI FERHAT USTA
''Kuvvet makinesine'', Bursalı oto elektrik ustası Ferhat Özpınar da sahiplendi. Ferhat Özpınar, ''Yakıt gerektirmeyen kuvvet
makinesi''nin patentinin kendisinde olduğunu öne sürdü. Özpınar, ''Kuvvet makinesi''nin buluşunu, 1992 yılında kendisinin gerçekleştirdiğini iddia etti.
Özpınar, ''Ben patentini aldıktan sonra Ege ve Uludağ üniversitelerinde makinemi incelettim. Profesörler, bunun için  (fiziğe aykırı, nasıl açıklarız) dediler. Sonrasında firmalarla görüştüm. Ancak bir türlü kimseyi ikna edemedim'' dedi.

UZAY ÇAĞINI BAŞLATTI
Erke Şirketi büyük yankı uyandıran yakıtsız enerji teknolojisi olarak tanıtılan "Erke dönergeci" adlı projenin kendisine ait olduğunu iddia eden Adıyamanlı Elektrik Mühendisi Davut Işıklar, projeyi anlattı. "Işıklar motor" adı verdiği proje üzerinde 16 yıldan beri çalıştığını ve 2002, 2004, 2006 yıllarında Türk Patent Enstitüsüne patent almak için müracaat ettiğini fakat finans sıkıntısından dolayı patent alamadığını belirten Adıyamanlı Elektrik Mühendisi mucit Davut Işıklar, Erke Şirketinin açıkladığı projenin kendisine ait olduğunu iddia etti. Yaptığı basın toplantısıyla projeyi anlatan Davut Işıklar, petrolle çalışan tüm motorların sökülerek, yerine Işıklar motor takılacağını belirterek, "Teknolojide uzay çağını başlattım" dedi.

ERKE PATENT BAŞVURUSU YAPMIŞ
Bu arada Erke Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. tarafından İstanbul'da tanıtımı yapılan ''Yakıt gerektirmeyen kuvvet makinesi'' için şirketin patent başvurusu yaptığı, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından doğrulandı.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ